Yeni Nesil iPhone OLED Ekran İle Gelebilir

0
0
0
0
0
Yeni Nesil iPhone OLED Ekran İle Gelebilir
Apple, yeni cihazlarında Foxconn üretim tesislerinde üreteceği OLED panelleri kullanacağı söylentileri artmış durumda.
Yaklaşık iki yıldır OLED üretimine ha başladı, ha başlayacak denilen Foxconn, Tayvanlı Innolux ile işbirliğine giderek Apple özel üretim fabrikasında OLED ekran üretecek.

2012'den beri Sharp ile birlikte OLED üretimi için gerekli çalışmalar yaptığı söylenen Foxconn, yeni iPhone serisi için OLED ekran kullanımına başlayabilir.

Japon medyasında Apple'ın bu sene ya da 2016'daki giyilebilir cihazları ve telefonlarına OLED ekran yer alacağa dair haberler yoğunlukta. iWatch için OLED ekran kullanımı hakkında Wall Street Journal de benzer bir haber yayınlamış, biz de bunu bu haberimiz ile sizlere duyurmuştuk.

Apple, eğer sıradaki cihazları iPhone 7 (6S) ve iWatch ile OLED panele geçiş yaparsa ekran konusunda da zaten iyi olan cihazlarını bir adım daha öne taşımış olacak.

Apple'ın üretim tesisleri olarak görülen Foxconn tarafından kurulacak OLED fabrikasıyla OLED sektörünün en büyük temsilcisi ve Apple'ın en büyük rakibi olarak gösterilen Samsung'a da bu konuda bir darbe vurulmuş olacak. Eğer Foxconn, iPhone 7 (6S) ve iWatch'ta OLED kullanımına geçilirse Apple büyük bir adım atmış olarak OLED padişahı Samsung ile kapışacağı yeni bir alan da açmış olacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0