Yeni Nesil iPod Serisi Bugün Tanıtılıyor!

0
0
0
0
0
Apple'ın MP3 çalar dünyasını tamamen değiştiren ve iPhone'un atası diyebileceğimiz iPod serileri bugün yenileniyor.
Müzik çalar değimizde aklımıza gelen kalın kalem pil gibi cihazların yerine oldukça şık tasarımları ile dikkat çeken ve ilk iPhone'a da ilham veren iPod serileri artık günümüzdeki akıllı telefonlar ve gb gb kapasiteleri olması sebebiyle popülerliğini yitirdi. Hatta Spotify, Deezer ve Apple'ın yeni tanıttığı Apple Music servisi ile de iyice popülerliğini yitirmek ile karşı karşıya olan iPodların hala sevilen bir kitlesi bulunmakta.

Bunun da farkında olan Apple firması hala bu seriyi devam ettiriyor ve büyük ihtimalle bugün bu serinin yeni, yani 5. nesilleri de ortaya çıkacak. Ancak bu sefer oldukça gelişmil olarak ortaya çıkması beklenilen yeni nesil iPod Touch'ta sürprizler olabilir.64bit destekli Apple A7 çipseti ile geleceği söylenilen yeni nesil iPod Touch'ta Apple'ın özel fitness çipi olan Apple M7 de bulunacağı ve böylece iPod Touch ile spor takibi de yapabileceğiniz söyleniyor.

Bunun yanı sıra 8MP kamerası bulunacağı da söylentiler arasında yer alan iPod Touch incecik yapısı ile yeni kullanıcılarını bekleyecek.Tabiki Apple'ın bugün çıkması beklenen iPod'u sadece iPod Touch olamayacak. Bu modele ek olarak iPod Nano ve iPod Shuffle da yenilnerek karşımıza çıkacak. Ancak şu anda bu iki model için teknik bir detay bulunmuyor. Sadece elimize gelen bilgiler Nano'da altın, Shuffle'da pembe renk seçeneği olacağı söyleniyor. 

Tasarım bakımından ise büyük değişiklikler tabiki beklenmiyor. Ama özellikle iPod Touch modelinin iPhone 6'ya benzer bir tasarım ile karşımıza çıkması kuvvetle muhtemel. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0