• Anasayfa
  • Mobil
  • Yeni Nesil Telefonların İlk Örneği: PhoneBloks

Yeni Nesil Telefonların İlk Örneği: PhoneBloks

1
0
0
0
0
Yeni Nesil Telefonların İlk Örneği: PhoneBloks
Apple, Samsung, LG, HTC, Sony, Nokia ve daha niceleri kıvrımlı ekran, katlanabilir ekran gibi teknolojilerle uğraşırken yazılım ve donanım uzmanlarının çalışmaları değiştirilebilir parçalı telefonlara imkan sunuyor. Kameranız ya da hoparlörünüz yetmiyor mu? Neden yenisiyle değiştirmiyorsunuz?
Telefonlarımızın geleceği ne olacak diye bizler düşünürken teknoloji devleri telefon dünyasının geleceğini şekillendirmeyi ve ihtiyaçlarımızın neler olabileceğini tespit ederek yeni nesil cihazlar geliştirmeyi sürdürüyorlar.

Ne var ki hemen tüm firmalar tek parça gövdeden oluşan yekpare telefonlara odaklanmışken bir grup yazılım ve donanım uzmanı istediğimiz parçasını, istediğimiz zaman değiştirebileceğimiz ve geliştirebileceğimiz bir tasarımın peşinde koşuyor.
 

 LEGO gibi telefon


Hollandalı tasarımcı Dave Hakkens tarafından tasarlanan PhoneBloks, akıllı telefonunuzun istediğiniz parçasını isteklerinize göre değiştirmenize imkan veriyor. Lego gibi çeşitli parçaların bir araya gelmesiyle oluşan bu telefonun isterseniz kamerasını, bataryasını, USB, WiFi, Bluetooth gibi bağlantı parçalarını, hafıza kartını, işlemcisini ayrı ayrı ihtiyaç ve isteklerinize göre değiştirebiliyorsunuz.

Bu sayede hem telefonunuzu tamamen kişiselleştirmiş oluyor, hem de modası geçen, performansı düşen ya da isteklerinize cevap vermeyen parçalar yüzünden telefonunuzu değiştirmek zorunda kalmıyor, daha az masrafla atık oranını da azaltmış oluyorsunuz.

İşte Dave Hakkens'in PhoneBloks adlı lego telefon tasarımı:
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0