• Anasayfa
  • Mobil
  • Yeni Nexus Geliyor: HTC Nexus M1 Sızdırıldı!

Yeni Nexus Geliyor: HTC Nexus M1 Sızdırıldı!

0
0
0
0
0
Google Marlin kodlu yeni Nexus'lardan biri olan HTC Nexus M1 Geekbench testinde ortya çıktı!
Google'ın her yıl üretimi farklı bir akıllı telefon üreticisi tarafından üstlenilen Nexus serisinde bu yıl görev HTC'nin oldu. Özellikle kendi akıllı telefonlarının satışlarının pek de iyi gitmemesiyle zor günler geçiren HTC'nin eski gücünü yakalaması için Nexus cihazların üretimine rol oynaması önemli bir yer taşıyor. HTC'nin bu yıl çıkaracağı iki Nexus modelinden biri olan Google Marlin kodlu HTC Nexus M1 bugün paylaşılan bir rapora göre Geekbench'te görüldü. Cihazın Geekbench skoruyla birlikte sahip olduğu teknik özellikler de ortaya çıktı. Sızıntılara göre HTC Nexus M1, bu yılın tepe modelleri arasındaki yerini almaya hazırlanıyor.

Aslında geçtiğimiz gün yayınladığımız haberde HTC Nexus M1 modelinin sızdırılan teknik özelliklerini sizlerle paylaşmıştık ancak cihazın adı  ve sızıntıların doğru olup olmadığı henüz bilinmiyordu. Bugün ortaya çıkan sızıntıyla birlikte Geekbench testinde sızdırılan özellikler doğrulanmış oldu ve cihazın adı netleşti.
 
 

 HTC Nexus M1 Teknik Özellikleri

HTC'nin yeni Nexus modeli HTC Nexus M1 gücünü dört çekirdekli Adeno 530 grafik işlemcisi bulunan bir çipsetten alıyor. Bu çipsetin kesin olmamakla birlikte Qualcomm Snapdragon 823 olduğunu tahmin ediyoruz. Cihazın 5.5 inçlik QHD çözünürlüklü AMOLED ekranı bulunuyor. HTC Nexus M1 4GB RAM ve 32/128GB depolama alanıyla birlikte geliyor. Cihaz elbette Android'in en güncel sürümü olan Android 7.0 Nougat ile çalışıyor.

8MP çözünürlüklü ön ve 12MP çözünürlüklü arka kamerası olan HTC Nexus M1 Geekbench'te tekli çekirdek testinden 2084, çoklu çekirdek testinden ise 4969 puan alıyor. Cihazın Eylül ayında resmi olarak tanıtılması bekleniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0