Yeni Nexus'ların İsimleri Belli Oldu!

0
0
0
0
0
Bu telefonlar ya harbiden patlama yaparak Nexus'u zirveye taşıyacak, ya da beklentilerin altında kalıp hayal kırıklığı yaratacak.
Google'ın yeni Nexus telefonlarının piyasaya çıkış tarihi, büyük ihtimalle bu ayın sonunda olacak. Telefonlara resmi olarak kavuşmamıza az bir süre kalmışken, isimler de belli olmuş durumda.

Droid Life'ın haberine göre isimleri kesinleşen telefonlar, aynı zamanda son aşamaya gelmiş durumdalar. Yani isimler bu saatten sonra yüksek ihtimalle değişmeyecek. Droid Life'a göre yeni Nexus'karın isimleri Nexus 5X ve Nexus 6P olacak.Şu an için Google'ın neden bir telefonunda X'i, diğerinde de P'yi tercih etti net olarak bilinmiyor. Ancak şöyle bir tahmin var -ki bana da oldukça mantıklı geliyor-, bildiğiniz gibi yeni Nexus hem LG hem de Huawei tarafından üretilmekte. Huawei'nin yapacağı Nexus'un daha önceden 6-inç ekrana sahip olacağını zaten söylemiştik. Yani telefonun ismindeki ''6'' kısmı buradan gelmekte. ''P''ye gelecek olursak; Huawei'nin en popüler telefon serisi zaten P serisi. Yani parçaları birleştirmek çok da zor değil.

Her iki telefonun da 29 Eylül'de düzenlenecek ve Google'ın yeni Chromecast sistemini de tanıtacağı etkinlikte ortaya çıkması bekleniyor. Bildiğimiz, aşina olduğumuz Nexus serisinin devamı olacak her iki telefon da, isimleri ile şimdiden farklı olacağa benziyor.Daha önceden açıklanan özellikler, iki telefonunda Nexus çizgisinin dışına biraz çıkarak farklı bir yol izleyeceğini göstermişti. Nexus 5'in devamı olarak çıkacak telefonu yapan LG ve Nexus 6'nın devamı olacak telefonu yapan Huawei, piyasada Nexus'u daha da üst sıralara taşıma konusunda oldukça iddialılar.

Kaynak: TheVerge 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0