• Anasayfa
  • Mobil
  • Yeni Samsung'ların Yapabildiği Fakat iPhone'ların Yapamadığı 10 Şey

Yeni Samsung'ların Yapabildiği Fakat iPhone'ların Yapamadığı 10 Şey

1
0
0
0
0
Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile çok ciddi satış rakamlarına ulaşmış olabilir fakat Samsung, Apple’a bu yıl çok ciddi rakip olacak gibi duruyor. Aslında böyle tanımlamak da pek doğru değil, sonuçta iki şirket de çok güçlü ve kemik bir kullanıcı kitlesi var.
Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile çok ciddi satış rakamlarına ulaşmış olabilir fakat Samsung, Apple’a bu yıl çok ciddi rakip olacak gibi duruyor. Aslında böyle tanımlamak da pek doğru değil, sonuçta iki şirket de çok güçlü ve kemik bir kullanıcı kitlesi var. Benim anlatmak istediğim, Eylül ayından beri satılan iPhone 6’dan sonra ilk ciddi ürününü çıkarmak üzere olan Samsung, akıllı telefon pazarına bodoslama bir şekilde gireceği için Apple’ın satışlarını da büyük oranda etkileyecektir. 

Galaxy S6 ve S6 Edge’i birçok bekleyen kullanıcının olduğunu biliyoruz. Fakat aşağıdaki listeyi yayınladıktan sonra Samsung’a biraz sempatisi olan kullanıcıların bu iki akıllı telefona sahip olma isteği çok daha fazla olacaktır. Samsung’un yeni akıllı telefonlarının yapabildiği, fakat iPhone 6 ve 6 Plus’ın yapamadığı özellikleri sıraladık. 

Galaxy S6 ve Sa6 Edge’te, Samsung’un mobil ödeme sistemi olan Samsung Pay ile herhangi bir mağazada kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.Fakat iPhone 6 ve 6 Plus’larla Apple Pay’i kullanarak sadece terminallerde temassız ödeme yapabilirsiniz.Samsung’un yeni cihazlarını kablo kullanmadan, kablosuz şarj özelliği sayesinde şarj edebiliyorsunuz.Apple’ın ürünlerini şarj etmek için mutlaka kablo kullanmak zorundasınız.Galaxy S6 ve S6 Edge, 10 dakikalık şarj süresiyle toplam 4 saatlik kullanım süresi verdiğini söylüyor.iPhone’larda böyle bir özellik bulunmuyor.Galaxy S6 Edge’te, rehberinizdeki her insan için farklı bir renk ataması yapabilirsiniz. Rehberinizdeki kişi sizi aradığında aynı renkle telefonunuz renkleniyor.Bu özellik de iPhone’larda bulunmuyor.Samsung’un yeni cihazlarında Home tuşuna iki kere bastığınızda kamerayı aktif hale getirebiliyorsunuz.iPhone’da kamera uygulamasını açmak için kilit ekranında kamera ikonuna tıklamanız gerekiyor.Galaxy S6’da kamera hareketleri hareket eden nesneyi takip edip odağı kaybetmiyor.iPhone’da böyle bir özellik olmasa da iOS 8’e gelen bazı uygulamalar, fotoğraflarınızı düzenlemenizi sağlıyor.Samsung’un yeni akıllı telefonları Smart Manager ile tek tuş sayesinde telefonunuzu temizlemenizi sağlıyor.iPhone’da ise bu işlem üçüncü parti uygulamalar tarafından yapılabiliyor, ki nasıl çalıştığıyla ilgili net bir bilgi de bulunmuyor.Galaxy’lerde, ana ekranda birden fazla uygulamayı aynı anda yönetebiliyorsunuz. (fotoğraftaki ürün Galaxy S4)iPhone’un ekranında yalnızca tek bir uygulama açabiliyorsunuz.Galaxy S6 ve S6 Edge’te kalp atış hızınız ölçülebiliyor.Apple’da kalp atış hızınızı ölçecek bir sensör bulunmuyor.Galaxy S6 Edge’te ekranı kapattığınız zamanda bile zamanı hala görebiliyorsunuz.iPhone’da bunu gerçekleştiremiyorsunuz.Kaynak: BusinessInsider
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0