• Anasayfa
  • Mobil
  • Yeni Windows Telefonlarının Kod İsimleri Sızdırıldı

Yeni Windows Telefonlarının Kod İsimleri Sızdırıldı

0
0
0
0
0
Yeni Windows Telefonlarının Kod İsimleri Sızdırıldı
Sızıntı denince akla ilk gelen isimlerden biri olan Evleaks, Windows'un yeni çıkacak telefonlarının kod adını sızdırdı. Hatta bununla yetinmeyip çıkması planlanan fakat iptal olan tabletlerin kod isimlerini bile paylaştı.
Daha önce yine Evan Blass ya da bildiğimiz adıyle Evleaks tarafından sızdırılan Talkman ve Cityman'ın detaylarını buradaki haberimizde sizinle paylaşmıştık. Şimdi Evan Blass bizler için yeni birşeyler daha sızdırmış.

Guilin, Honjo, Saana ve Saimaa isimlerini ilk okuduğunuzda bir kız ya da bir şehir kafanızda beliriyor. Doğru bir belirti. Çünkü Guilin: bir Çin şehri; Honjo: bir Japon şehri; Saana: Finlandiya'daki dağ ve Saimaa Finlandiya'da bulunan bir gölün ismi.

Fakat bu isimler şehirden, dağdan tepeden ziyade Yeni Windows Lumia cihazlarını temsil ediyorlar. Kesin olan bilgilerden biri ise bu kod isimlerden ikisi Lumia 840 ve 840 XL'ı temsil ediyor olması. Evan Blass paylaştığı tweete" Cityman ve Talkman'ı duymuştunuz. Peki ya Guilin, Honjo, Saana ve Saimaa ?" yazdı.
 

Cihazlarına ilginç kod adları veren Windows daha önce Sirius kod adlı Lumia 2520 tableti satışa çıkarmıştı. Yine Evan Blass tarafından sızdırılan detaya göre, Lumia 2520 tableti çıkarırken 4 tane tabletini öldürmüş. Bunların kod adları ise Illusionist, Mercury, Pine ve Vega/Atlas.
 

Yeni çıkıcak olan dört Lumia cihazı hakkındaki detaylar ilerleyen günlerde ortaya çıkacaktır. Bakalım bu yeni telefonlar ve Windows'un yeni işletim sistemi Windows 10, Lumia cihazların satışını arttırabilir. Windows, Apple'ın iOS'i ve Google'ın Android'i karşısında başarılı olabilecek mi hep birlikte göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0