• Anasayfa
  • Mobil
  • Yeni Yılın İlk Bombası Geldi: Akıllı Telefon Vergisine Zam!

Yeni Yılın İlk Bombası Geldi: Akıllı Telefon Vergisine Zam!

0
0
0
0
0
Yeni yıl sevincimiz sadece bir gün sürdü diyebiliriz. Pek çok sektöre gelen zamlardan akıllı telefonlar da nasibini alıyor.
''Ha girdik, ha gireceğiz'' diye diye sonunda 2016 yılını karşıladık hatta yılın ilk gününün de yavaş yavaş sonuna gelmekteyiz. Her sene, yılın ilk zamanları bizler açısından önemlidir çünkü yeni kararlara imza atar, yeni bir yıl için kendimizi bir bağlamda resetleriz.

Yani uzun lafın kısası yıla yeni, tazelenmiş ve enerjik bir şekilde gireriz. Ancak daha ilk günden bütün neşemizi alacak bir durum söz konusu. Vatandaşın en büyük düşmanı olan, bir türlü bitmek tükenmek bilmeyen zamlar bir kez daha kendini gösterdi.Bugün Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre, pek çok sektörde zam kendini gösterdi. Bu sektörlerden biri de mobil cihaz sektörü. Bildiğiniz gibi cep telefonu satışlarında, ilk satışa mahsus olarak tek seferlik bir vergi alınmakta.

Bu vergi daha önceden 120 lira olarak belirlenmişti. Yeni gelen zam ile birlikte bu verginin fiyatı ise 160 liraya çıktı. Ülkemizde mobil cihazların hangi paralara satıldığı ortada. Zaten siz de sık sık bu durumdan şikayet ediyorsunuz. Yurt dışında 100 dolara satılan bir cihaz buraya gelene kadar cart vergisi curt vergisi diye oluyor size 500-600 lira.Bu arada gelen zamlardan elektrik fiyatları da nasibini almış durumda. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, elektrik fiyatlarını %6,8 oranında arttırdı (yani kısaca size yarım günlük sevinç, mutluluk yeter Türk halkı, alın bakalım zamlarınızı). Bakalım yeni gelen bu vergi zammı, 2016 yılında mobil cihaz fiyatlarını ne şekilde etkileyecek? 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0