• Anasayfa
  • Mobil
  • Dünyanın İlk 360 Derecelik Kameraya Sahip Telefonu: Yezz Sfera!

Dünyanın İlk 360 Derecelik Kameraya Sahip Telefonu: Yezz Sfera!

1
0
0
0
0
Beklentiler Samsung, HTC, Sony ve LG gibi firmalarda olsa da Yezz isimli bir firmadan dünyanın ilk 360 derecelik kamerasına sahip telefonu tanıtıldı.
Telefon piyasası Apple, Samsung, HTC, LG, Sony, Xiaomi ve Huawei gibi birçok firmanın elinde olsa da yeni telefonlar da fazlasıyla ilgi görebiliyor. Bunlara genellikle çinli örnekler veriyor olsak da bu sefer Yezz Mobile isimli bir markanın dahil olmasıyla bambaşka bir çehreye bürünecek gibi görünüyor. Project Ara için de çalışmalarda bulunan Yezz, CES'te sessiz sakin tanıttığı Yezz Sfera isimli telefonuyla "Dünyanın ilk 360 derece kameralı telefonu"nu tanıtmış oldu.

ABD'li firma olan Yezz'in uzun süredir üzerinde çalıştığı Sfera'da MP olarak belirtilmese de hem önde hem de arkada özel HD çözünürlüklü balık gözü lenslere sahip iki kamera bulunuyor. Bu sayede sizin çekimlerinizde direkt olarak ortaklaşa çalışarak 360 derecelik bir görüntü sergileyebilen Sfera, kaliteli bir biçimde size 360 derecelik görüntüyü tek bir tuşla hem de telefonunuzdan çekmenize olanak sağlıyor.Özellikle ekstrem sporcular için vazgeçilmez olabilecek Yezz Sfera'da telefonun kask, bisiklet, otomobil gibi şeylere monte ederek sabitleyebileceğiniz aparatları ve aynı zamanda tıpkı GoPro'da olan kumandası gibi özel bir kumandası ile kontrol de sağlayabileceğiniz bir yapısı bulunuyor.Video olarak sunduğu 360 derecelik desteği fotoğrafta ise 360 derecelik görüntüyü tam panaromaya çevirerek elde debilen Yezz Sfere, VR desteği sayesinde çekmiş olduğunuz 360 derecelik videoları cardboard ile sanal gerçeklik oramında da izleyebilmenize olanak tanıyor.Teknik özellikleri olarak da gayet iyi olan telefonda 5.5 inçlik HD IPS ekran, 2GHz hızındaki MediaTek Helio P10 (MT6755) çipset, 3GB RAM ve 32GB depolama kapasitesi, 64GB'a kadar MicroSD kart desteği gibi özellikleri 3.000mAh batarya ile sunmakta. Android 6.0 arayüzü ile gelecek cihaz 169.4mm x 82.5mm x 12mm boyutlarına sahip olacak.300 Dolar bir ön satış fiyatı bulunan cihaz daha sonra 350 Dolarlık bir ücretlendirme gerektirecek.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0