• Anasayfa
  • Mobil
  • Yılların Özelliği 'Kaydırarak Kilit Açma' iOS 10 ile Tarih Oldu!

Yılların Özelliği 'Kaydırarak Kilit Açma' iOS 10 ile Tarih Oldu!

2
1
1
0
0
iOS 10'un ilk sürümünün yayınlanması ile birlikte tanıtım etkinliğinde değinilmeyen detaylar da ortaya çıkmaya başladı. İlk iPhone'dan beri kullanılan ekranı kaydırarak kilit açma özelliği yeni sürümde bulunmuyor.
iOS 10’un ilk beta sürümünün yayınlanması ile birlikte dün akşamki tanıtım etkinliğinde yer almayan detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Birçok yeni özellik ile güncellenen işletim sisteminin detaylarını buradaki haberimizde bulabilirsiniz. Bu haberimize konu olan ise klasik bir özelliğin ortadan kaldırılması ile ilgili.

 Kaydırmanın Yerini Ana Ekran Tuşu Aldı!

2007 yılında tanıtılan ilk iPhone’daki en ilgi çekici özelliklerden biri de dokunmatik ekranın maharetini gözler önüne seren "ekranı kaydırarak telefon kilidi açma" özelliğiydi. O dönemde büyük ilgi çeken bu özellik sonraki tüm iOS sürümlerinde yerini aldı ve bugünlere kadar ulaştı. Touch ID’nin iPhone 5s ile birlikte kullanıma sunulması ekran açma yönetimine farklılık getirdi ve kaydırmanın yerini “ana ekran tuşuna basma” aldı. Buna rağmen, iOS’ta ekranı kaydırarak kilit açma özelliği bugüne kadar korunmuştu.

 Kaydırarak Kilit Açmaya Son!

iOS 10’un ilk betasına bakılırsa Apple bu özellikten vazgeçmiş görünüyor. iOS 9 ve önceki sürümlerin “kilidi açmak için ekranı kaydırın” uyarısının yerinde artık “açmak ana ekran tuşuna basın” uyarısı yer alıyor. Bakalım gelecek beta sürümlerinde kaydırarak kilit açma özelliği geri gelecek mi?
2
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
1
0
0