• Anasayfa
  • Mobil
  • Yok Artık: Galaxy S3’e Android 6.0 Marshmallow!

Yok Artık: Galaxy S3’e Android 6.0 Marshmallow!

2
1
0
0
0
Geliştiricilerin uğrak mekanı XDA-developer’dan forkbomb444 kullanıcı adındaki bir kişi, Galaxy S3’e Android 6.0 Marshmallow güncellemesini getirmeyi başardı.
Birkaç gün önce Samsung’un üst düzey cihazlarına ve tabletlerine hangi tarihlerde Marshmallow güncellemesini dağıtacağını anlatmıştık. Bazı cihazlar 2016 yılının ilk çeyreğinde güncellemeyi alacakken bazıları Mayıs-Haziran aylarına kadar beklemek zorunda kalacak. Samsung’la ilgili durumlar böyleyken Galaxy S3’e Marshmallow güncellemesinin gelmesine şaşırmakta haklısınız. Zaten bunun legal bir şekilde gerçekleşmeyeceğini az çok tahmin etmişsinizdir.

XDA-developer’dan forkbomb444 isimli bir kişi, Galaxy S3'ün "i9300" model numaralı uluslararası versiyonuna CyanogenMod 13 ile (13 işe yaramazsa 12.1’le çalışacağı da söyleniyor) Marshmallow 6.0 güncellemesini yüklemeyi başardı. Fakat güncelleme elbette mükemmel çalışmıyor. Kullanıcının söylemlerine göre Wi-Fi, Bluetooth, NFC, SD Kart, kamera, küresel konumlama sistemi çalışıyor. Yalnız ekran kapalı olduğu sırada Wi-Fi’ın kapanması, WiFi p2p’nin henüz çalışmaması ve ekranda bir şeyler izledikten sonra Netflix renklerinde sorun oluşması gibi sıkıntılar henüz giderilememiş. 

Eğer Galaxy S3’ünüz root’luysa şuradaki bağlantı üzerinden yapılması gereken işlemleri öğrenip cihazınıza Marshmallow uygulamasını yükleyebilirsiniz.
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0