YotaPhone 2'ye Rakip Geliyor: UMi Zero 2

1
0
0
0
0
YotaPhone'un ününü sağlayan en önemli şey çift ekranlı oluşudur. Ancak YotaPhone bu konuda artık yalnız değil.
Sürekli söyleyip duruyoruz, akıllı telefon piyasasında Çinli firmaların sayıları giderek artmış durumda. Bu gözle görülür bir gerçek. Öyle ki, ismini duymadığımız, bilmediğimiz firmalar dikkat çeken işlerle ön plana çıkıyor.

Bu firmalardan biri de UMi. Çinli şirket pek duyulmamış ancak bu durum onu ilginç telefonlar yapmaktan alı koymamış. Mesela şirketin yaptığı son ilginç telefon, UMi Iron isimli, iris tarayıcı, 7.9mm incelikte metal gövde ve 3350 mAh batarya gibi özelliklere sahipti.Şimdi ise UMi, dikkatleri üzerine çekebilecek bir başka telefon UMi Zero 2'yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Çift ekranla sunulacak Zero 2'de standart ön ekran ve e-ink teknolojili arka ekran olacak. Tabi bu özellik de akıllara direkt olarak YotaPhone'u getiriyor. Paylaşılan iki fotoğraf, Zero 2'nin nasıl olacağı hakkında bize ufak tefek bilgiler vermekte. 

Geçen sene piyasaya sürülen Zero'nun yeni versiyonu olan Zero 2'de, 5.2-inç Full HD ekran, MediaTek MT6752 çipset, 13MP arka ve  8MP ön kamera gibi özellikler bulunmakta. Ayrıca 16 GB dahili hafıza ve 3GB RAM de telefonda mevcut olan diğer özellikler. Telefonun çıkış tarihi ya da hangi pazarlara sunulacağı gibi detaylar henüz belli değil. Fiyat olarak ise şu an 500 dolar etiket fiyatı bulunmakta.

Kaynak: GsmArena
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0