• Anasayfa
  • Mobil
  • Youtube Otomatik Oynatma Özelliği Artık Mobilde

YouTube’un Masaüstünden Alışık Olduğumuz (Can Sıkıcı) Özelliği Artık Mobilde

1
0
0
0
0
YouTube’un masaüstü platformu için geçerli olan otomatik oynatma özelliği, artık mobil platformu için de kullanılabilir durumda.

YouTube’un uzun zamandır masaüstü platformlar için kullanıma sunduğu ‘otomatik oynat’ özelliğini bundan sonra mobilde de kullanabileceğiz. 

Kullanıcı açısından baktığımızda işe yarar bir özellik gibi dursa da (Wi-Fi üzerinden bağlanıyorsanız sıkıntı yok) mobil internet paketlerinin istemsizce tükenmesine sebep olacağı için bu özelliği dikkatli kullanmakta fayda var. 

YouTube’un mobil versiyonunda herhangi bir videoyu açtığınızda, hemen sağ alt kısımda tıpkı masaüstü sürümünde olduğu gibi ‘otomatik oynat’ ibaresini göreceksiniz. Çubuğu sağa ya da sola doğru oynatarak bu özelliği ister aktif ister deaktif edebilirsiniz.Şu an Android için kullanıma açılan özelliğin kısa bir süre sonra iOS'e de gelmesi bekleniyor. YouTube’un güncel Android sürümüne şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bunun dışında YouTube, masaüstü sürümü için de bazı değişiklikler yapmaya hazırlanıyor. Daha önce mobil versiyonlara gelen materyal tasarım, masaüstü sürümüne de uğramak üzere. Şu an için beta aşamasında olan bu tasarımın ilerleyen günlerde gelecek bir güncelleme ile kullanılma açılması hedefleniyor.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0