• Anasayfa
  • Mobil
  • YouTube Android Uygulamasına Sanal Gerçeklik Desteği Geldi

YouTube Android Uygulamasına Sanal Gerçeklik Desteği Geldi

1
0
0
0
0
YouTube'un mobil uygulamasına 360 derecelik videolar için sanal gerçeklik, yani VR desteği geldi. Böylelikle cardboard ile bu videolar rahatlıkla izlenebilecek.
Bir süre önce YouTube tarafından getirilen 360 derecelik video desteği ile YouTube platformu üzerinden birçok ilginç ve birbirinden güzel videolar çıkarılmıştı. Hatta film sektörünün de kullanmaya başladığı bu uygulamada 10 Haziran 2016'da gelecek efsanevi World of Warcraft oyununun filmi olacak Warcraft için bir 360 derecelik video bile yayınlanmıştı.

Bu tarz videolarda dilerseniz bir uçağın kokpitinden sanal bir pilotluk deneyimi yaşayabilir, ya da bir ralli macerasını araç içinden takip edebiliyorsunuz. Şimdi ise YouTube'un Android sürümüne gelen VR, yani sanal gerçeklik desteği ile çok daha gerçekçi deneyimlemeleri yaşayabilirsiniz.Dilerseniz Samsung Gear VR, dilerseniz kartondan bir Google Cardboard yaparak sanal gerçeklik gözlüğü yaparak YouTube'da videoyu açtıktan sonra çıkacak ayarlar kısmından Cardboard'u seçerek bu 360 derecelik videoları kafa hareketlerinizle takip edebileceksiniz. Bu da çok güzel ve zevkli bir detay olacak.

"İyi de bende cardboard dediğiniz şeyden yok ki, nasıl yapacağım bunu?" diyorsanız zamanında Efe'nin sizler için yaptığı ve anlattığı videoyu aşağıdan izleyip kendinize bir sanal gerçeklik gözlüğü yaparak YouTube'daki ve birçok Android VR deneyimlerini yaşayabilirsiniz.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0