• Anasayfa
  • Mobil
  • Ooo, Günaydın YouTube: Mobil Uygulama için Canlı Yayın Desteği Duyuruldu!

Ooo, Günaydın YouTube: Mobil Uygulama için Canlı Yayın Desteği Duyuruldu!

0
0
0
0
0
Video paylaşım sitesi YouTube, mobil uygulama üzerinden canlı yayın özelliğini nihayet duyurdu. Yeni özellik hakkındaki detaylara birlikte göz atalım.
Periscope ile popüler olan canlı yayın özelliği ardından Facebook uygulamasına da gelmişti. Web sitesi üzerinden uzun süredir canlı yayınlara destek veren video paylaşım sitesi YouTube ise bu özelliği mobil uygulamaya sunmakta epey bir gecikti. Uzun süredir kullanıcıların bu yöndeki taleplerine karşılık vermeyen şirketten nihayet bir açıklama geldi. 

 Mobil Canlı Yayın Nasıl Çalışacak?

Youtube Creator Blog üzerinden yapılan açıklamada, web sitesi üzerinden 2011 yılından beri kullanımda olan canlı yayın özelliğinin mobil uygulamalara da yakında sunulacağı müjdesi verildi. Canlı yayın desteği YouTube uygulamasında ekranın sol üst köşesindeki “live” butonu üzerinden çalışacak ve Facebook - Periscope canlı yayınlarında olduğu gibi eş zamanlı sohbet olanağı da sağlayacak.

 Ne Zaman Kullanıma Girecek?

Yeni özelliğin hem iOS hem de Android uygulaması için sunulacağı verilen bilgiler arasında ancak bu platformlardan herhangi birine öncelik tanınıp tanınmayacağı belli değil. Başlangıçta sınırlı bir yayıncı kitlesi için sunulacak mobil canlı yayın özelliği parça parça tüm kullanıcılara ulaştırılacak. Yeni özelliğin ne zaman kullanımda olacağı ve diğer detaylar henüz belli değil. Bakalım YouTube yayıncıları “mobil canlı yayın” için daha ne kadar beklemek zorunda kalacak?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0