• Anasayfa
  • Mobil
  • Youtube Gaming'in Mobil Uygulamasına Canlı Yayın Desteği Geldi!

Youtube Gaming'in Mobil Uygulamasına Canlı Yayın Desteği Geldi!

1
0
0
0
0
Ünlü canlı yayın uygulamasına ekran paylaşım özelliği geliyor. Böylece uygulamayı telefonundan kullanmak isteyenler bunu gerçekleştirebilecekler. Uygulamayı indirebilmeniz için gerekli olan apk dosyalarının linklerini haberimizde bulabilirsiniz.
Son zamanaların en ilgi çekici ve en çok para kazandıran mesleklerinden birisi, tahmin edebileceğiniz gibi canlı yayıncılık. Canlı yayın yapan kişiler, yayınlarında genel olarak oynadıkları oyuna yer veriyorlar. Oyunun oynandığı yayının yayınlanmasıyla birlikte bu oyuna sahip olmayan ve oyunu merak eden kişiler, oynayan kişinin nasıl oynadığını merak eden kişiler ve oynayan kişinin konuşma tarzını, mizahını ve tepkilerini seven kişiler bu yayınları izliyorlar. Milyonlarca takipçisi bulunan oyuncuların bulunduğu bu sektör, son zamanlarda oldukça gelişti.

Canlı yayın yapmanız için kullanmanız gereken bazı cihazların yanı sıra bu yayını internet üzerinden ilgilenen kişilere göndermenizi sağlayan birkaç site de kullanmanız gerekiyor. Bu sitelerden birisi olan Twitch, birkaç ay önce sektöre dahil olan Youtube Gaming ile kıyasıya rekabet ediyor. Sektöre yeni giren ve girişiyle birçok yeniliği peşinde getiren Youtube Gaming, Twitch ile olan rekabetinde kendini bir adım öne geçirecek bir yeniliği bugün bildirdi.Youtube Gaming tarafından yapılan açıklamaya göre sitenin Google Play Store'da bulunan telefon uygulaması, gelen güncelleme ile 1.1 sürümüne yükseltildi. Bu güncelleme telefonlarınızda bulunan Youtube Gaming uygulaması ile telefonunuzun ekranını canlı yayın olarak paylaşabilmenizi sağlıyor. Telefonlarından yayın yapmak isteyen kullanıcıların oldukça işine yarayacak olan güncelleme, mobil oyunların gelişmesiyle birlikte günden güne büyüyen bu sektöre de katkı sağlayacaktır.

Telefonlarınızda yayın yapmak için uygulamada bulunan "Go Live" butonuna basmanız yeterli. Bastıktan sonra size 480p mi, 720p mi yayın yapmak istediğiniz sorulacak, bu adımdan sonra da yayınınıza başlayabilirsiniz. Yayın sırasında ön kamerayı da açabilir ve sizi izleyenlerle konuşabilirsiniz. Aynı zamanda uygulama, artık önceden kaydettiğiniz videoların yayınlanmasını da gerçekleştirebiliyor.Youtube Gaming tarafından bildirilen ve güncelleme ile gelen yenilikler sadece ekranınızı canlı yayında paylaşmanızı sağlamıyor. Bu özelliğin yanı sıra mobil uygulamaya "sonra izle" listesi, ekran görüntüsü kayıt etme özelliği ve kolay şekilde abone bilgisine erişim özelliği de eklendi.

Youtube Gaming uygulamasını şu an Türkiye'de indirilebilir değil, bu nedenle uygulamayı yüklemek istiyorsanız apk olarak yüklemeniz gerekli. Youtube Gaming'in apk dosyalarını buradan indirebilirsiniz. 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0