• Anasayfa
  • Mobil
  • Youtube'u Ekran Kilidiyle Kullanmanızı Sağlayan Mobil Uygulama: Black Screen Of Life!

Youtube'u Ekran Kilidiyle Kullanmanızı Sağlayan Mobil Uygulama: Black Screen Of Life!

0
0
0
0
0
Black Screen Of Life adlı bir uygulama, Youtube'u müzik dinlemek gibi amaçlarla kullanan Android kullanıcıları için son derece kullanışlı.
Akıllı telefonlarımızı birçok amaçla kullanıyoruz. Bu cihazların günden güne artan marifetlerinin arasında sayamayacağımız kadar çok özellik var. Bu özelliklerin arasında yeni olmasa da telefon kullanıcılarının asla vazgeçmediği müzik çalabilme özelliği, neredeyse her telefon sahibi tarafından kullanılıyordur. Müzik dinlemeyi sevmeyen insan olmaması nedeniyle sıklıkla kullanılan bu özellik için elbette müzikleri dinleyebileceğimiz dosyaların veya programların olması şart. Spotify gibi programlardan da gerçekleştirebileceğimiz bu işlem, bu programların tam anlamıyla "paragöz" olması nedeniyle kullanıcılar için tam bir çile olabiliyor.Böyle durumlarda yardımcı olan ve istediğimiz bütün müzikleri bulabileceğimiz Youtube'a koşuyoruz. Youtube'un kullanılması ve Youtube'da bulunan müziklerin dinlenilmesi oldukça kolay fakat bir sorun var; Youtube ekran kilidiyle birlikte kullanılamadığından dolayı bataryayı çok hızlı tüketiyor. Youtube'un arka planda çalışmaması sorunundan yakınmayan bir kullanıcı olduğunu sanmıyorum. Bize sadece telefonun ekranını açık bırakma seçeneğini bırakan Youtube, şarkı dinlememiz karşılığında bol bol şarjımızı yiyor. Birkaç senedir kullanıcıların şikayetçi olduğu bu konunun Youtube'un kulağına gittiğinden eminim ancak ufak bir güncellemeyle bunu düzeltebilecek olan video devinin bunu neden hala yapmamış olduğunu bilmiyoruz.
 
(Uygulamanın kullanımını anlatan ve çirkin bir müziğe sahip olan video)

Neyse ki Youtube'un sorumsuzluğundan kaynaklanan bu durumu düzeltebilecek birkaç uygulama var. Bu uygulamalardan birisi de "Black Screen of Life". Black Screen of Life, sadece Youtube'un değil, aynı zamanda ekran kilidiyle çalışmayan bütün uygulamaların bunu başarabilmesini sağlıyor. Uygulama, açık olduğu sırada telefonların ön kısmında bulunan ışık sensörünün karanlığı algılamasıyla birlikte (bunu telefonunuzu bir zemine yüzüstü koyarakta yapabilirsiniz) telefonun ekran ışığını kapatıyor. Böylece arka planda çalışan uygulamalar bir kesintiye uğramadan yaptıklarını yapmaya devam ediyorlar ve sizin de şarjınız sakince azalmaya devam ediyor.

Black Screen of Life tamamen ücretsiz bir uygulama ve uygulamayı açtığınız sırada karşınıza çıkan reklamlardan elde ettiği gelirle varlığını sürdürüyor. Bu nedenle, kullanıcılara birkaç sinir bozucu reklam izletmekten daha fazlasını yaptırmaz. Black Screen of Life'ı bu linkten indirebilirsiniz.

Kaynak: TheNextWeb 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0