• Anasayfa
  • Mobil
  • Android'de YouTube Üzerinden 360 Derecelik Videolar Nasıl İzlenir?

Android'de YouTube Üzerinden 360 Derecelik Videolar Nasıl İzlenir?

2
2
0
0
0
YouTube'un revaçta olan 360 derecelik video servisini Android telefonunuz ve tabletiniz üzerinden nasıl izleyebileceğinizi anlatıyoruz.
Bu senenin başlarında Google'ın duyurduğu YouTube 360 derecelik video hizmeti yayına başladığından beri oldukça yoğun olarak kullanılmakta. Kalite olarak çok da üst seviye olmasa da oldukça zevkli dönütler ve sonuçlar ile karşılaştığımız bu video desteği bilgisayarlarınızda mouse veya klavye yardımı ile izlenebilmekte. Peki ya akıllı telefonlarda nasıl izleyebilirsiniz?

Bunun için ilk örneğimizi Android olarak verelim. Android telefonlarda ve tabletlerde 360 derecelik videoları nasıl bulacağınızı anlatmak ile başlarız. Aslına bakarsanız arama kısmına 360 yazdığınızda birçok 360 derecelik videolar karşınıza çıkacaktır. Fakat bize hepsi gerekli. Bunun için de YouTube'un "360 derece" kategorisi bulunmakta.Yukarıda adımları görebileceğiniz gibi ilk olarak YouTube'a girdiğinizde soldaki ana ekran sizleri karşılamakta. Bu ana ekrandan iki sağ sekme olan "Abonelikler" kısmına gelin. Burada listelenen videoların üstünde "Kanalları Göster" bölümünün yer aldığını göreceksiniz. Bu bölüme geçip 2. resimdeki gibi çıkan takip ettiğiniz kanallar listesinin en altında ise "Kanallara Göz Atma" bölümünü göreceksiniz.

Bu yazıya tıklayıp geçeceğiniz sekmede ise tüm kanalları listeleterek "#360Video" bölümüne tıkladığınızda tüm 360 derecelik açıyla çekilen videoları görebileceksiniz.Burada bir kanal gibi #360Video bölümü açılacak ve kanalda birşey yokmuş gibi görünecek. Ancak sıkıntı yok, videolar kısmına geçtiğinizde ise rahatlıkla tüm 360 derece ile çekilen videoları görebilirsiniz.Videoları ise açtığınızda ise isterseniz telefonunuzun kalibrasyonu sayesinde sağa sola oynatarak, isterseniz parmağınızı ekran üzerinden hareket ettirerek ya da Google Cardboard aldıysanız ya da yaptıysanız Cardboard'a göre olan ayar ile izleyebilirsiniz. (Yeri gelmişken, sanal gerçeklik gözlüğünü evinizde nasıl yapabileceğinizi sizlere buradan Efe aktarmıştı)Eğer dilerseniz kanala abone olarak #360Video bölümünün kanal listenizde görünmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle her istediğinizde 360 derecelik videolar eklendiğinde görebilirsiniz.
2
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
2
0
0
0