YouTube, Video Yayıncıların İşini Kolaylaştıracak Yeni Özelliğini Duyurdu!

0
0
0
0
0
Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi YouTube, video yayıncıların işini kolaylaştıracak yeni özelliğini duyurdu. Videolarda yer alan istenmeyen nesneler ve alanlar artık site üzerinden bulanıklaştırılabilecek.
Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi YouTube, hem izleyici hem de yayıncı tarafında gerçekleştirdiği yeniliklerle kullanıcı deneyimi artırıyor.  YouTube ekibi tarafından sunulan son yenilik, video yaratıcılarının işini kolaylaştırmayı amaçlıyor. 

 Videonuzda İstenmeyen Nesneleri Bulanıklaştırın!

Blurring Tool (Bulanıklaştıma Aracı) adlı özellik, "Özel Bulanıklaştırma" seçeneği ile güncellendi. Artık yayıncılar videoda kendi belirledikleri alanları bulanıklaştırabilecek. YouTube’un bu özelliği, çekim sırasında istemeden kadraja giren nesnelerin ya da alanların ortadan kaldırılmasına yarayacak. Açıkçası, bu işin kurgu aşamasına bırakılmadan site üzerinden yapılabilmesi, birçok video yayıncısının işini oldukça kolaylaştıracaktır diye düşünüyorum. Bu özellik bulunmuyorken, bulanıklaştırma işlemi için bir başka uygulamaya ihtiyaç duyuluyordu ve bu da fazladan süre anlamına geliyordu.

 Özel Bulanıklaştırma Aracı'na Nasıl Ulaşılır?

Aracın güzel yanlarından biri de hareketli nesnelerde ortaya çıkıyor. Örneğin, videoda yer alan hareket halindeki bir otomobili bulanıklaştırmak istediniz. Arabanın kadraja girdiği ilk saniyede işlemi yaparsanız, otomatik olarak aracın hareketi takip ediliyor ve ekranda kaldığı süre boyunca bulanık olarak görünüyor. Bulanıklaştırma aracı, şu an için sadece YouTube’un masaüstü sürümünde kullanılıyor.  “Blurring tool” özelliğini "Görünü İyileştirme > Bulanıklaştırma Efekti > Özel Bulanıklaştırma” menüsü altında bulabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0