• Anasayfa
  • Mobil
  • Yurtdışı Sitelerden Telefon Satın Alınabilir Mi?

Yurtdışı Sitelerden Telefon Satın Alınabilir Mi?

2
1
0
0
0
Yurtdışı sitelerde akıllı telefonların ve birçok teknolojik ürünün fiyatı çok ucuz. Durum böyle olunca hepimiz heveslenerek bu sitelerden sipariş verebilmenin yollarını arıyoruz. Peki ya bu mümkün mü gelin birlikte bakalım...
E-bay, Amazon, Aliexpress ve daha birçok yurtdışı merkezli online satış sitelerindeki fiyatlar hepimizin iştahını kabartıyor. Ülkemizde vergi yüküyle şişen etiketler nedeniyle ulaşamadığımız cihazlara bu uygun fiyatlarla sahip olmanın yollarını arıyoruz. Peki ya bu mümkün mü ya da ne kadar mümkün?

 Yurtdışından Teknolojik Ürün Satın Alınabilir Mi?

Yurtdışından teknolojik ürün satın alınamaz, alınsa da elinize ulaşmaz diye bir kural yok. Bazı ürünleri gayet sorunsuz bir şekilde satın alabilirsiniz ve kargonuz hiçbir engele katılmadan elinize ulaşır. Buradaki kritik nokta ise fiyat sınırı ve adet. Son düzenlemelere göre yurtdışından gümrüğe takılmadan ülkeye girebilecek ürünü fiyatı maksimum 75 Euro olabiliyor. Bir diğer konu ise adet. Siz 0.25 Euroluk üründen yüzlerce sipariş ederseniz fazla adetten dolayı da gümrüğe takılma riski bulunuyor.

 Yabancı Sitelerden Telefon Almak Mümkün Mü?

Gelelim telefon konusuna… Telefon için yukarıda sıraladığımız tüm parametreler geçersiz çünkü mobil cihazların tekil ithalatını yapmak yasak. Yani, siz telefon sipariş ettiğinizde bunun gümrükte takılması çok çok büyük bir olasılık. Moralinizi bozmuş gibi olmayayım ancak, yabancı sitelerden telefon ve benzeri mobil cihazları sipariş etmenizi kesinlikle önermiyorum. Bunun yerine, 75 euro altı uygun fiyatlı birçok ürünü rahatlıkla sipariş edebilirsiniz.
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0