• Anasayfa
  • Mobil
  • LG G4 İçin 8.500mAh Büyüklüğünde Batarya Üretildi!

LG G4 İçin 8.500mAh Büyüklüğünde Batarya Üretildi!

2
1
0
0
0
Zerolemon isimli bir batarya ve şarj cihazları üretici firması LG G4 kullanıcıları için tamı tamına 8.500mAh büyüklüğünde batarya üretti!
Bildiğiniz gibi günümüz akıllı cihazları akıllanmalarına ve güçlenmelerine ters orantılı bir şekilde batarya süresi kaybediyorlar. Yani cihazlar ne kadar iyi olursa bataryayı büyütmekten inceltme adına vazgeçen firmalar sayesinde batarya süreleri de kısalıyor. Örnek vermek gerekirse bundan 2 yıl önce görücüye çıkan LG G2'de 3.000mAh batarya bulunuyor. Ancak LG G4'te bile 3.000mAh batarya var.

Hal böyle olunca yeni cihazlar için ya ekstra batarya taşımak gerekiyor ya da (eğer kapak çıkmıyor ve ya batarya değişmiyorsa) taşınabilir şarj cihazları ile dolaşmak gerekiyor. Ancak kapağı çıkabilen telefonlar için üretilen özel bataryalar da bu iş için çözüm olabilir. Tek dezavantajı ağırlık ve kalınlık olan bu bataryalar ile bunu dert etmezseniz oldukça güçlü telefonlarınızda bir o kadar da güçlü bataryalar olacak ve "Aman şarjım bitiyor" derdi ortadan kalkacak.Bu amaç uğruna bataryalar üreten Zerolemon adlı bir firma LG G4 için tamı tamına 8.500mAh büyüklüğünde batarya üretti. Yani kendi bataryasının yaklaşık 3k katı daha büyük bir batarya! Tabii batarya büyük olunca özel bir akra kapak tasarımı da yapan firma bu kapağı kendi kapağı ile değiştirdiğinizde 9.8mmlik kalınlık 21.3mm'ye, 155gr ağırlığı ise 178gr'a çıkıyor.8.500mAh olan bataryanın haliyle şarj olma süresi de uzun. 2-3 saati bulan şarj süresi anca %100'e çıkabiliyor. Ancak size %30luk bir şarj bile uzun süre yeterli olacağını unutmayın. %50 şarj ise 4.250mAh gibi değerlere denk geliyor!Amazon üzerinden 60 Dolar gibi bir fiyata satılan bu batarya tüm testlerden geçen ve çakma dediğimiz bataryalarla karıştırılmaması gerek. Çünkü Zerolemon işinde uzman olduğunu belirtmek gerekli. Hele ki LG G4'ünüzün 2-3 gün batarya süresi olduğunu da eklersek bence oldukça mantıklı olabilir. Ki bu bataryayı takmak için çıkarmanız gereken 3.000mAh bataryayı da unutmamak gerek.
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0