• Anasayfa
  • Mobil
  • Zopo'dan 10 Çekirdekli İşlemci, 4 GB RAM ve 2K Ekrana Sahip Telefon Geliyor!

Zopo'dan 10 Çekirdekli İşlemci, 4 GB RAM ve 2K Ekrana Sahip Telefon Geliyor!

0
0
0
0
0
Çinli telefon üreticisi, piyasaya gerçek bir "amiral gemisi" çıkartıyor.
Çinli telefon üreticisi Zopo, telefon piyasasına 10 çekirdekli işlemciye sahip bir amiral gemisi çıkartıyor. 10 çekirdekli bir işlemci, şu an hiçbir telefonda bulunmadığı için HTC One A9 ile Zopo bu rekoru ellerinde bulunduruyor.

Telefon şimdilik sadece bir prototip, bu nedenden ötürü belirli bir model ismi bulunmuyor. Prototip, 6 inch Quad HD ekrana sahip olacağı için aslında bu bir telefon değil "phablet". Phabletin Helio X20 çipsete sahip olduğu düşünülüyor. Ayrıca telefon 4 GB RAM, parmak izi okuyucu sensör ve 20 MP arka kameraya da sahip olacak.Zopo tarafından yapılan açıklamaya göre telefon gelecek senenin ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek, yani bu durum Zopo'nun amiral gemisi, 10 çekirdekli işlemciye sahip olacak olan ilk telefon olmayacak anlamına geliyor. Çünkü HTC One A9'un da 10 çekirdekli işlemciye sahip olacağı açıklanmıştı ve HTC'nin telefonu bu sonbahar piyasaya sürülecek. Yinede HTC One A9 çıkana kadar Zopo'nun prototipi, bu rekora ortak diyebiliriz.

HTC One A9, 10 çekirdekli Helio X20 işlemci, 4 GB RAM ve Quad HD ekranı ile Zopo'nun telefonuna oldukça benzer fakat HTC'nin telefonu 500-600$ arasında bir fiyat üzerinden satılacak. Zopo'nun bu fiyatı biraz daha aşağı çekmesi bekleniyor.

Kaynak: PhoneArena 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0