ZTE, 2014 Yılında Kârını İkiye Katladı

0
0
0
0
0
Çin'in yükselişte olan firmalarından ZTE, 2014 yılı satışları ile karını ikiye katlarken Amerika'da en çok satan 4. firma oldu.
Ülkemizde de kullanılan ve Çin'in yükselişteki firmalarından ZTE, 2014 yılını en iyi geçiren firmalardan biri oldu. Bir önceki yıla oranla %94 kar artışı sağlayarak karını neredeyse ikiye katladı.

Asıl gelirini doğduğu topraklar olan Çin'e borçlu olan firma diğer bölgelerde de bilindik markalardan hemen sonra gelen bir firma olarak da dikkat çekiyor.Özellikle üst ve orta seviye cihazlarını uygun fiyatla satmasıyla ünlenen ZTE için "Çin Malı" olmasına rağmen Samsung, LG, Sony vb firmalar gibi de güven sağlaması da bu kar artışındaki bir diğer önemli etmen olarak gösteriliyor.

Şu an için diğer Çin doğumlu firmalar Xiaomi ve Huawei'nin arkasında olsa da önemli yükselişe de imza atan ZTE, bu iki diğer firma ile de Çin'in gururu olmaya devam edecek gibi duruyor.

Son olarak bu haberimizde bahsedilen Nubia Z9 ve bir diğer haberimize konu olan Nubia Z9 Max ve Nubia Z9 Mini versiyonlarını tanıtan ZTE, oldukça şık ve teknik özellikler noktasında da tatmin edici cihazlar tanıtmıştı.

2015 ile daha da iyi rakamlara ve kar oranına çıkması beklenen ZTE'nin 2014 verilerine göre bölge bazlı ürün ihraç oranlarını aşağıdaki grafikten görebilirsiniz.
 
Lacivert renk ile gösterilen ZTE'nin Asya'ya 7.3 Milyon, Latin Amerika'ya 2.2 Milyon, Kuzey Amerika'ya ise 3.4 Milyon ürün ihracı bulunuyor. Özellikle Kuzey Amerika'da ve dolayısıyla ABD'de Çin menşeili firma olarak tek hakim gibi görünen ZTE'nin Asya bölgesinde diğer Çinli rakiplerine oranla az sayıda ihracı olsa da 2015 satış politikalarıyla bu oranın oldukça yükselebileceği konuşuluyor.

Ama özellikle bu yıl ve sonrası için Çinli firmalar adına mobil pazarda ciddi oranda bir pazar payı yakalanacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0