ZTE'nin Reklam Yüzü Cristiano Ronaldo Oldu!

0
0
0
0
0
ZTE'ye bağlı Nubia serisi akıllı telefonlarının reklam yüzü artık Real Madridli Cristiano Ronaldo olacak!
Geçtiğimiz aylarda Türk Telekom'un 4.5G reklamlarının reklam yüzü hatırlayacak olursanız Real Madridli yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo olmuş, ülkemizde oldukça ses getirmişti. Ayrıca Ronaldo daha önceden başka bir ülkedeki operatörün reklamlarında da yer almıştı. Anlaşılan mobil pazarda şansı iyi giden Ronaldo, bu kez Çinli akıllı telefon üreticisi ZTE'nin Nubia markasının reklam yüzü oldu.

Cristiano Ronaldo, Çinli üretici ZTE'nin Nubia markasının reklam yüzü olduğunu Çin'de en popüler sosyal ağlardan olan yeni oluşturduğu Weibo hesabı üzerinden duyurdu. Özellikle markalar futbolu pazarlama kampanyalarında aktif bir şekilde kullanırken futbol dünyasının öne çıkan isimlerinin de reklam kampanyalarında yer alması şirketlerin bu pazarlama stratejisini daha etkin hale getirilmesini sağlıyor.
 
 

 Messi ve Ronaldo reklamlarda da rakip!

Kısa bir süre önce Barcelona takımının yıldız ismi Lionel Messi de başka bir Çinli üretici olan Huawei ile reklam anlaşması yapmıştı. Bunun üzerine Ronaldo'nun ZTE ile reklam anlaşması yapması iki Çinli şirket arasında iki ünlü futbolcunun da reklam rekabetini arttıracak. Huawei, ZTE şirketinden biraz daha büyük hacme sahipken her iki firma da aslında akıllı telefon pazarının liderleri arasında yer alıyor.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0