• Anasayfa
  • Mobil
  • ZTE'den Çerçevesiz 2K Ekran, 4GB RAM ve 5120mAh Bataryalı Efsane Telefon: Nubia X8

ZTE'den Çerçevesiz 2K Ekran, 4GB RAM ve 5120mAh Bataryalı Efsane Telefon: Nubia X8

0
0
0
0
0
ZTE'den yılın efsanesi olmaya aday bir telefon ortaya çıktı. Nubia X8 adını alacak olan cihaz, çerçevesiz 2K ekranı, 4GB RAM'i ve 5120mAh bataryasıyla yılın en popüler telefonu olabilir!
Bugün burada bahsetmiş olduğum ZTE Overture 2 adlı telefon haberinde firmanın genellikle giriş ve orta seviye telefon ürettiğinden bahsetmiştim. Fakat şimdi ortaya çıkan sızıntılarla bir nevi ZTE'den tokat gibi cevap geldi.

Çünkü bu haberimize konu olan ZTE Nubia X8'de 2K ve çerçevesiz erkan, 4GB RAM ve 5120mAh batarya gibi herkesin isteğine cevap verebilen bir telefondan bahsedeğim.Sızıntının direkt olarak ZTE'nin sitesinde yapılmış olmasıyla geleceği kesin olan telefonun teknik özellikleri ise göz dolduruyor. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi 2K ve çerçevesiz ekranı görsele göre 5.5 veya 6 inç boyutunda olacak. Çerçevesiz yapısıyla oldukça şık duran telefonun 4GB RAM ile de kasma ve donma yapmadan seri bir şekilkde çalışabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

32 ve 64GB depolama kapasitesi 64GB'a kadar destekli Micro SD kart ile arttırılabilirken 5120mAh bataryası ile de 2K ekrana rağmen oldukça uzun süreli bir batarya performansı sunacak. Hatta işin güzel tarafı ise bu kadar büyük bir bataryaya rağmen 7.9mm inceliğe sahip olacak olan telefon adeta bilindik firmalara nasıl telefon yapılacağına dair bir ders verecek.İşlemci noktasında bir belirsizlik bulunan telefonda böylesine özelliklere boş bir çipset bulundurmayacağını söyleyebiliriz. Bu sebeple işlemcisi ya Qualcomm Snapdragon 810 ya da MediaTek MT6795 çipseti olacaktır.

4G/LTE desteği, Android 5.0 Lollipop arayüzü, 201gr ağırlığı gibi detaylarla yılın bomba cihazı olmaya aday ZTE Nubia X8, ortaya çıkana kadar sürekli konuşulan ve merak edilen bir cihaz olacak.

ZTE tarafından bilinçli bir şekilde yapıldığını düşündüğüm Nubia X8'in hatayla (!) siteye eklenmesi ve hemen kaldırılması bizim gibi teknoloji sitelerinde haber olarak dikkatleri üzerine çekmek olduğu kanaatindeyim. Keza önümüzdeki günlerde her sitede bu haber yapılarak yılın en merakla beklenen telefonu olacak olan ZTE Nuiba X8'in çıkış tarihi ve fiyatı bilinmiyor. Pek ucuz olmayacağı net olan telefonda ZTE'nin uygun fiyat politikası uygulanması ise milyonlarca satacağı net olarak söylenebilir.

Bakalım ZTE Nubia X8 hakkında daha ne gibi detaylar ortaya çıkacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0