• Anasayfa
  • Mobil
  • Çerçevesiz Ekran Sunan ZTE Nubia Z9 Tanıtıldı

Çerçevesiz Ekran Sunan ZTE Nubia Z9 Tanıtıldı

0
0
0
0
0
ZTE'nin son zamanlarda büyük ses getiren yeni çıkaracağı telefonu olan Nubia Z9 çok önemli detaylarıyla beraber tanıtıldı.
Bildiğiniz gibi son günlerde teknoloji gündemini 8GB RAM gibi önemli bir detayla meşgul eden ve sizlere bu haberimiz ile söylentileri aktararak bu haberimizde ise TENAA'da 8GB RAM onayı aldığı görülen ZTE'nin son çıkacak olan modeli Nubia Z9 sonunda tanıtıldı. Fakat ortaya çıkan özellikler beklendiği kadar abartı bir seviyede değil.

Her ne kadar abartılı olmasa da çok ciddi donanıma sahip olan Nubia Z9'un özellikle kasa tasarımı olarak çok beğenileceği tahmin ediliyor.ZTE'nin son üst seviye modeli olan Nubia Z9 5.2 inç boyutundaki Full HD ve 2.5D kavisli yapıya sahip tamamen çerçevesiz bir ekrana sahip. Bu özelliğiyle çok konuşulacak olan Nubia Z9'da 8 çekirdekli yapıda olan Snapdragon 810 çipseti bulunuyor.3GB veya 4GB RAM seçenekleri ile gelecek olan cihaz 32GB veya 64GB da depolama seçenekleri sunuyor. (3GB versiyonu "Classic" 4GB versiyonu ise "Elite" adını almakta) Ayrıca bu depolama seçenekleri MicroSD kart ile arttırılabilir yapıda olmasıyla da dikkat çekiyor.

16MP çözünürlüğünde f/2.0 diyafram açıklığı bulunan, optik görüntü sabitleme özellikli ve NeoVision 5.1 adındaki teknolojiye sahip Sony IMX234 sensörlü bir arka kameraya sahip iken, aynı zamanda 8MP ve Sony IMX179 sensörü bulunan, f/2.4 diyafram genişliği sunan ve 80 derecelik geniş açılı çekim yapabilen bir ön kamera sunuyor.Android Lollipop ile gelen Nubia Z9, Nubia UI 3.0 arayüzüne sahip ve 2.900mAh batarya kullanıyor. Son olarak diğer üst seviye cihazlardan farklı olarak AKM AK4961 Hi-Fi çip barındıran Z9, ses konusunda bu ayrı ses çipi sayesinde oldukça iddialı bir biçimde geliyor.

Sonuç olarak bir değerlendirme yapmak gerekirse özellikle ekran konusunda çerçevesiz bir yapıda olmasıyla çok beğenilecek olan Nubia Z9, teknik özellikler noktasında ise bildiğimiz tüm üst seviye cihazlar ile rahat rahat çekişebilecek özellikler sunmasıyla çok tercih edilebilecek bir model ortaya çıkmış.Başlarda şaka gibi gelen 8GB RAM beklentisinin de şaka olarak kalmasıyla gayet tatmin edici RAM miktarlarıyla gelen ZTE'nin bu yeni modeli fiyat konusunda ise diğer rakiplerini de aratmıyor.

3GB RAM/32GB depolama alanı sunan siyah renkli Classic modeli 564 Dolar fiyata sahip iken 4GB RAM/64GB depolama kapasitesi sunan altın renkli Elite modeli ise 645 Dolar gibi bir fiyat sunmakta. Bu noktada ZTE daha fazla tercih edilebilmek için herhangi bir fiyat kısıtlamasına gitmediğini anlıyoruz. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0