Motorine Zam Bekleniyor: Bir Kez Daha 25 TL'nin Üzerine Çıkacak!

20
6
2
0
0
Sektör kaynaklarının iddiasına göre motorine zam gelecek. Bu gece itibarıyla geçerli olacak zam, fiyatların yeniden 25 TL'nin üzerine çıkmasına neden olacak...

Dolar kuru ve brent petrol fiyatlarındaki oynaklık, akaryakıt fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Sektör kaynaklarından edinilen son bilgiler ise dizel araç sahiplerinin bu gece de canı sıkılacağını gösteriyor. Zira geçtiğimiz gece motorine gelen 77 kuruşluk zamdan sonra, bugün de motorine zam bekleniyor.

Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre motorin fiyatlarına bu gece yarısı itibarıyla zam yapılacak. Pompa fiyatlarına doğrudan yansıyacak zam, litrede 1 lira 7 kuruş olacak. Benzin ve LPG fiyatlarında ise henüz bir zam beklentisi oluşmadı. Ancak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın faiz düşürme kararı sonrası 18,10'a kadar yükselen dolar/TL paritesi, benzin ve LPG'ye de zam gelebileceğini düşündürüyor.

Büyük şehirlerdeki fiyatlar nasıl değişecek?

Motorin

  • İstanbul: 25,02 TL
  • Ankara: 25,13 TL
  • İzmir: 25,15 TL

Zam kesinleşirse, Türkiye'nin en büyük şehirlerindeki motorin fiyatları yukarıdaki gibi olacak. Ancak sektördeki piyasa serbestisi nedeniyle, birkaç kuruşluk oynama olabilir. Bu arada; fiyat tablosunu Shell'in internet sitesinden aldığımızı belirtelim.

20
6
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
20
6
2
0
0