Firefox'a Reklam Geliyor

0
0
0
0
0
Reklam sektörü ile arası bir türlü ısınmayan Mozilla sonunda reklamcılarla bağlarını sıkılaştırma kararı aldı. Mozilla'nın internet tarayıcısı Firefox, reklam çalışmalarına başlayacağını ve Firefox tarayıcısına reklam alacaklarını duyurdu.
Mozilla'nın internet tarayıcısı Firefox, reklam çalışmalarına başlayacağını ve Firefox tarayıcısına reklam alacaklarını duyurdu. Mozilla Genel Müdür Yardımcısı Darren Herman, resmi blogunda açıkladığına göre artık Mozilla Firefox kullanıcılara sponsorlu sayfalar ve reklam içerikleri gösterecek.

Kullanıcı dostu bir şirket profili çizen Mozilla geçtiğimiz yıl, reklam verenlerin kullanıcı bilgilerini takip etmesini zorlaştıran bir sistemin tanıtımını yapmış ve reklam sektörünün yıldırımlarını üzerine toplamayı başarmış, ardından da baskılara dayanamayarak kullanıcı gizliliğini zarara uğratmadan reklam verenlere istedikleri istatistikleri sunabilecek bir sistemin tanıtımını yapmıştı.

Bu yeni sponsorlu sayfa sistemi ile de kapılarını reklam verenlere aralayan Mozilla, sektörle arasındaki gerginliği bitirmeye çalışıyor.

Directory Tiles adı verilen bu sistem ile Mozilla, Firefox açılış sayfasını 9 parçaya ayırmış ve bu parçalarda da sizin en çok ziyaret ettiğiniz sayfalara yer veriyor. İlk kez giriş yaptığınızda ise sponsorlu sayfalar yani reklam verilmiş olan sayfalarla karşılaşıyorsunuz.

Gösterilen sponsorlu içerikler, sizin ilgi alanlarınıza ve daha önceki aramalarınıza yönelik olarak çıkarken bu sayfaların reklam içeriği oldukları da size bildiriliyor, yani bilmeden ben bu sayfaya ne zaman girdim diyerek reklama tıklamıyorsunuz.
Directory Tiles uygulamasını açıklamaya devam eden Darren Herman, “Directory Tiles, kullanıcılarımıza kendiliğinden bir değer sunuyor, ve bizim güven ve şeffaflıkla daha iyi bir İnternet vizyonumuzla örtüşüyor. Bu, Mozilla’nın bir proje olarak daha çeşitlendirilmiş ve sürdürülebilir hale gelmesine yardımcı olacak. Henüz bütün bir ürünün yol haritası üzerinde çalışmamış olsak da, içerik ortaklarıyla fırsat hakkında konuşmaya başladık. Doğru kullanıcı deneyimini yakalar yakalamaz Directory Tiles’ı yeni Firefox kullanıcılarına göstermeye başlayacağız.” Diyerek kullanıcı gizliliğine verdikleri değere dikkat çekmeye, bir yandan da Firefox’un artık reklamlı bir tarayıcı olacağını söylemeye çalışıyor.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0