Müjde! Türkiye’de AKK Resmen Ortadan Kalkabilir!

1
0
0
0
0
Türkiye’de sert şekilde uygulanan Adil Kullanım Kotası’nı ortadan kaldırılacağı müjdesini veren yeni ortak şirket, tüm internet kullanıcıların dertlerine deva olacak.

Günümüzde her ne kadar hız sorunları bir nebze de olsa aşılmış olsa da Türkiye’deki tüm internet kullanıcıların ortak sorunu kullanımdan sonra internetinizin leş biçimde yavaşlamasını sağlayan AKK, yani Adil Kullanım Kotası olmuştur. Artık bunun farkına varan ve harekete geçmeye hazırlanan Turkcell Superonline, Vodafone Net ve Türksat Kablo Net ile Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği’ne üye olan diğer tüm şirketlerin aldıkları ortak kararla bu servislerin bünyesinde ortaklık sağlayacak bir altyapı şirketi kurulacağının müjdesi verildi.

Bu bağlamda Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Vodafone CEO’su Gökhan Öğüt, Türksat Genel Müdürü Cenk Şen ve TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak’ın katılımı ile gerçekleşen toplantıda atılan tarihi adımla Ortak Altyapı Şirketi (OAŞ) kurulacağı müjdesi verildi.

Özellikle Rekabet Kanunu ve Elektronik Haberleşme Kanunu ile beraber ilgili tüm mevzuatlara uygun şekilde kurulacak olan OAŞ, hızlı internet hizmetlerinin daha yaygın ve kaliteli olarak dağıtılmasını ve eşit koşullarda kullanılmasını hedef alacağı bildiriliyor.

Şirketin kuruluşunun ardından projelerin hayata geçirilmesiyle daha yaygın ve daha hızlı internetin yanı sıra AKK sorununa kalıcı çözümler ve hatta ortadan kaldırılması gibi projeler gelmesi bekleniyor.

Umarız Ortak Altyapı Şirketi, AKK konusunda kullanıcıların kaldırılması isteğine kulak vererek bu belayı başımızdan atarak kullanıcıların nefes almasını sağlarlar.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0