BlackBerry Tablet Piyasasına Geri Dönüyor

0
0
0
0
0
Kurucusu İstanbul doğumlu Mike Lazaridis olan Kanada merkezli BlackBerry, 2011 yılında Playbook adlı tablet ile piyasaya girmişti. Bu alanda istediği başarıyı yakalayamayan şirket, piyasadan çekilme kararı almıştı.
Kurucusu İstanbul doğumlu Mike Lazaridis olan Kanada merkezli BlackBerry, 2011 yılında Playbook adlı tablet ile piyasaya girmişti. Bu alanda istediği başarıyı yakalayamayan şirket, piyasadan çekilme kararı almıştı. Ancak gelen haberlere göre şirket, tablet piyasasına geri dönmek için hazırlıklara başladı. 

Mobil Dünya Kongresi kapsamında şirketin CEO’su John Chen, bir açıklama yaparak piyasaya geri dönüş sürecini başlattıklarını ancak nasıl bir strateji izleneceğinin henüz belli olmadığını belirtti. Piyasadan çekilmesiyle birlikte bu alandan oldukça uzaklaşan şirketin sadece laf olsun diye tablet çıkarmayacağı ve eğer ortaya bir proje konacaksa üretilen tabletin efsaneler arasında yer alması gerektiği konuşuluyor. Tablet alanında istediği çizgiyi yaratamayan şirketin bu piyasaya geri dönüşü nasıl olur bilinmez ama rakip olacağı diğer markalar düşünüldüğünde işi oldukça zor gibi görünüyor.   
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0