Dünya Mobil Kongresi Başlıyor

0
0
0
0
0
Dünya Mobil Kongresi Başlıyor
Barcelona’da gerçekleşecek olan Dünya Mobil Kongresi bugün (24.02.2014) kapılarını ziyaretçilere açacak ve mobil dünyanın en yeni oyuncaklarını, en yeni teknolojilerini görücüye çıkaracak. Peki Dünya Mobil Kongresi 2014’te bizleri neler bekliyor, etkinlik süresince neler göreceğiz?
 
Barcelona’da gerçekleşecek olan Dünya Mobil Kongresi, bugün (24.02.2014) kapılarını ziyaretçilere açacak ve mobil dünyanın en yeni oyuncaklarını, en yeni teknolojilerini görücüye çıkaracak. Peki Dünya Mobil Kongresi 2014’te bizleri neler bekliyor, etkinlik süresince neler göreceğiz?
 

 Galaxy Gear 2 - Neler değişecek?


Samsung Galaxy S5’in haberleri aylardır geliyordu zaten. Bunlara bir de Samsung’un akıllı saati Gear 2’ye dair haberler eklendi. Gear 2 ve küçük kardeşi Gear 2 Neo, piyasaya birlikte çıkacak olan iki yeni akıllı saat, Android yerine ilginç bir kararla Tizen işletim sistemi kullanacak. Ayrıca ilk Gear’dan daha kullanışlı olacağı da kesin olan Gear 2 ve Gear 2 Neo saatler, kalp sensörü ve müzik çalar da barındıracak.
 

 Firefox OS ve En Ucuz Akıllı Telefonlar


İşletim sistemindeki çarpışma bitmiş ve IOS, Android ile birlikte ezici bir zafer kazanmış görünebilir. Ne var ki tarayıcı sahibi Mozilla da, Firefox OS’ini bir yerlere götürmeye çalışıyor.

Alcatel, ZTE ve Huawei gibi markalar; daha önce çok da pahalı olmayan Firefox OS’li telefonlar göstermişti bizlere, şimdi ise Firefox, 25 Dolarlık akıllı telefonun peşinde.
 

 LG G Pro 2 ve Geleceğin Akıllı Saati


LG G Pro 2 modelini geçtiğimiz haftalarda tanıttı; ne var ki Dünya Mobil Kongresi de böyle üst sınıf bir cihazdan mahrum kalamazdı. LG, etkinliğe G Pro 2’sini getirirken bir de Google’ın Haziran ayında düzenleyeceği kendi etkinliğine katılacak ve Google – LG ortak yapımı bir akıllı saat tanıtacak.
 

 Microsoft da Sahada


Etkinik için doğuya uçan Microsoft, uçak bagaj limiti yüzünden olsa gerek yanında çok fazla eşya getirmiyor. Ancak Microsoft’un önceliğinin zaten tanıtım değil; iş olduğunu söyleyebiliriz.

Bu kongreye bir iş gezisi olarak bakan Microsoft, Windows Phone kullanan tablet ve telefonların sayısını artırmanın derdinde. (Lenovo, LG ve birkaç düşük bütçeli üretici ile anlaşmışlar. Şşşşşşt!)

Facebook Messenger’ın da Windows Phone destekleyecek olması bu fuarın önemli haberlerinden elbette.
 

 Lenovo - yeni "Yoga" ve Rakipleri


Cabrio tipi dizüstü (katlanabilir, dahili klavyeli tablet) ya da klavyeli tablet alanında Lenovo’nun Yoga serisinin ilginç bir üstünlüğü var. Tabi firma da bu durumu sürdürmenin peşinde. Mobil Kongresi’ne de Yoga Tablet 10 HD ile gelen Lenovo; ne var ki bu kez cephede çarpışmadan zafer kazanamayacak.

Duruma bir dur demek için sahaya inen HP de Yoga serisi tabletlere rakip olarak Pavilion x360 ve Slate VoiceTab ile Lenovo’nun karşısına dikiliyor.

Ortalığın kızışmasına saatler kala; bakalım Dünya Mobil Kongresi bize neler gösterecek?

 Dünya Mobil Kongresi'ne dair diğer haberleri takip etmek için buraya buyurun
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0