Huawei'nin Yeni Android Saati Huawei Watch Tanıtıldı

0
0
0
0
0
Mobil cihaz sektöründe adından sıkça söz ettirmeye başlayan Huawei Android saat piyasasına da Huawei Watch ile adım attı. Dikkat çekici özelliklere sahip saatin en göz alıcı tarafı ise son derece şık ve estetik bir tasarıma sahip oluşu.
Bu haberimizde de duyurduğumuz gibi Huawei'den beklenen tanıtım geldi. Huawei, Mobile World Congress (Mobil Dünya Kongresi)'de ilk Android saati olan Huawei Watch'ı tanıttı.

Geleneksel saat tasarımcıları ile çalışan Huawei işin meyvelerini toplayacak gibi görünüyor çünkü saat son derece etkileyici ve şık bir görünüme sahip. 

316L korozyona karşı dayanıklı, pazlanmaz çelik bir gövde barındıran saat, 1.4-inch, 400x400 çözünürlüğü olan AMOLED ekranı ve bu ekranın barındırdığı safir kristal lens ile dikkat çekiyor. Bu lens sayesinde dokunmatik ekran ıslak elle yada eldivenler ile de kullanılabilir.

Android saat olan Huawei sms, email, takvim, uygulamalar, telefon aramaları gibi özellikleri kullanıcıya en rahat şekilde sunmayı amaçlıyor. 1.2 GHz Qualcomm işlemci, 4 GB hafıza, 512 MB RAM ve Bluethooth 4.1 saatin öne çıkan özellikleri.
 


Saatin içinde 6-axis, kalp ritim monitörü, barometre gibi onlarca sensör bulunuyor. 6-axis sensörü ne tür bir hareket içinde olduğunuzu algılayarak (yürüme, koşma, bisiklet sürme) gerekli verileri otomatik olarak kayıt altına alıyor. 



Saatin iç kısmı için 40 farklı dizaynı ve altın, gümüş, siyah seçenekleri olmak üzere 3 adet kordon modeli olan Huawei Watch, farklı zevklere ve kombinasyonlara kolaylıkla şık bir uyum sağlayacak şekilde.

Huawei Watch için şu anda fiyat konusunda bir açıklama yapılmadı. Fakat kısa süre içinde ne kadar fiyat etiketine sahip olacağı belli olacaktır.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0