• Anasayfa
  • Uzay
  • NASA'nın 'Mars'a İsminizi Gönderin' Kampanyası Bitmek Üzere

NASA, 'Mars’a İsmini Gönder' Kampanyası İçin Son Çağrısını Yaptı

32
7
2
2
1
NASA’nın 2020 yılında Mars’a göndereceği yeni araç için düzenlediği “Mars’a İsmini Gönder” projesi için artık son günler geldi. Mars’a İsmini Gönder projesi, yalnızca birkaç gün içinde sona erecek.

NASA’nın Mars üzerindeki çalışmaları 2000’li yılların başından beri devam ediyor. 2000’li yıllarının başından beri Mars’a uzay araçları gönderiliyor. NASA, 2020 yılında Mars’a yeni bir araç daha gönderecek. NASA’nın Mars’a göndereceği yeni araç için halkla ilişkiler çalışmasının bir parçası olarak başlattığı “Mars’a İsmini Gönder” projesi, sosyal medyada büyük bir ses getirmişti. 

“Mars’a İsmini Gönder” projesine en büyük ilgi de Türkiye’den gelmişti. Türkiye’den, “Mars’a İsmini Gönder” projesine 1.221.196 kişi başvurmuştu. Türkiye’den sonra ise en fazla başvuru ABD’den yapılmıştı. Projeye toplamda 9.4 milyon kişi başvurdu.

mars 2020 webtekno

NASA’nın Mars’a gidecek aracıyla beraber isminizi göndermek için, NASA’nın sitesinden başvurmanız gerekiyor. Başvurların sona ermesinin ardından NASA, isimleri bir çipe kaydederek araçla beraber Mars’a gönderecek.

NASA, “Mars’a İsmini Gönder” projesi için artık “son biniş çağrısı” yapıyor. “İsmini Mars’a Gönder” projesi 30 Eylül 23:59’da sona erecek. İsminizi Mars’a göndermek için son haftalar olduğunu unutmayın. 

“Mars’a İsmini Gönder” projesine katılarak bu arada NASA’dan bir puan elde edeceksiniz. NASA, bu şekilde projelerine katılan insanlara “sık uçan yolcu” puanları veriyor. Daha önce gerçekleşen Mars InSight görevi 301 milyon puan değerindeydi. Mars 2020 projesi de 313 milyon değerinde. Bu puanlar sizlere övünmek harici bir şey vermeyeceğini de belirtelim.

Kaynak : https://bgr.com/2019/09/18/mars-2020-names-rover-mission/
32
7
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
32
7
2
2
1