• Anasayfa
  • İnternet
  • Netflix’in İlk Orijinal Podcast İçeriği 7 Kasım'da Geliyor

Netflix’in Daybreak’e Dayanan İlk Orijinal Podcast İçeriği 7 Kasım’da Geliyor

10
2
1
1
0
Dünyanın en çok tercih edilen çevrimiçi yayın platformu Netflix, sevilen bilim kurgu serisi Daybreak’e dayanan ilk orijinal podcast içeriğini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Podcast, 7 Kasım tarihinde Netflix aboneleriyle buluşacak.

Variety’nin sayfalarına taşıdığı habere göre, ‘The Only Podcast Left’ adındaki podcast, Netflix’in kıyamet sonrası komedi-drama dizisi Daybreak’in dünyasında geçiyor. Brian Ralph'in çizgi romanına dayanan dizinin ortak yapımcısı Aron Eli Coleite, projede baş yazar olarak görev yapıyor.

Netflix’in harika bir yaratıcı olduğunu söyleyen Coleite, “Bizden Daybreak dünyasında bir anlatı podcasti yapmamızı istediklerinde, düşünebildiğimiz en çılgınca fikirle onlara geri döndük” ifadelerini kullandı.

Altı bölümden oluşan podcast, kıyamet sırasında bir podcast yapmaya karar veren bir grup genci merkezine alacak. 7 Kasım’da piyasaya çıkacak olan The Only Podcast Left, 12 Aralık tarihine kadar yalnızca Spotify'da yayınlanacak. Ardından diğer platformlarda kullanıma sunulacak.

netflix daybreak

Öte yandan Netflix’in ilk orijinal podcast içeriği için Spotify’ı tercih etmesinin altında önemli bir anlam yatıyor. Dünya çapında 250 milyona yakın aylık aktif kullanıcıya ev sahipliği yapan İsveçli müzik devi, bu yılın başlarında podcast piyasasının iki devi Anchor ve Gimlet Media’yı satın almıştı. Dünyanın bir numaralı ses platformu olmak isteyen şirket, gelecekte Spotify dinlemelerinin yüzde 20'sinin podcast içeriklerinden oluşmasını hedefliyor. 

Netflix’in gelecekte yayınlamayı planladığı podcastler arasında, Eddie Murphy, Marta Kauffman ve Mary J. Blige gibi isimler tarafından yaratılan Present Company with Krista Smith, Podcast yıldızı Tracy Clayton’ın komedyen Jackée Harry ve yönetmen Robert Townsend gibi ikonlarla konuştuğu Strong Black Legends ve gerçek suç hikayelerini anlatan You Can’t Make This Up gibi içerikler de yer alıyor. 

Kaynak : https://variety.com/2019/digital/news/netflix-daybreak-podcast-1203388868/
10
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
10
2
1
1
0