Netflix'e Sevilen Dizi Karakterlerinin Yer Aldığı Yeni Bir Profil Sistemi Geldi

33
6
2
2
0
Netflix'te tek hesapta maksimum 5 profil açmak mümkün ve bu profilleri kişiselleştirerek simge de ekleyebiliyoruz.

Netflix, kullanıcılarına eğlenceli bir yenilik sundu. Platformda aynı hesapta açık olan farklı profillere eklenebilen profil simgelerine, pek çok yeni seriden karakter görüntüleri eklendi. Stranger Things, Lost in Space, La Casa De Papel, Orange is The New Black gibi pek çok sevilen yapımdan karakterleri bulabileceğiniz yeni özellik, oldukça sevilecek gibi görünüyor.

Platformun bu yeni özelliğini kullanmak için ise birkaç basit adım atmak yeterli. Netflix'e giriş yaparak 'Kim izliyor?' ekranında profil yönetimi seçeneğine girmelisiniz. Bu ekrana geçiş yaptığınızda kullanılan tüm profiller ve düzenleme seçenekleri çıkacak. Buradan profil simgesine gelerek yeni simgelere ulaşabilir ve 20'den fazla seri arasından dilediğinizi seçerek yeni profil simgenizi oluşturabilirsiniz.

Sosyal platformlarda profillerin kişiselleştirilmesi ve kullanıcıya 'özel' hissetirme fikri aslında temelde kullanıcının platformla bağ kurması için kullanılan bir tür pazarlama taktiği diyebiliriz ve hepimiz de bu özelliği, yaratıcı kullanıcı isimleri ve avatarlar seçmeyi seviyoruz. Netflix'te artık klasikleşmiş olan simgelerine yenilerini ekleyerek bu taktiği başarılı şekilde kullanmış oldu.

Kaynak : https://www.engadget.com/2018/07/25/netflix-profile-icon-update/
33
6
2
2
0
Emoji İle Tepki Ver
33
6
2
2
0