Netflix, En Popüler İçerikleri Göstereceği Bir Özellik Getirmeyi Planlıyor

17
2
0
0
0
Netflix CEO'su tarafından yapılan açıklamaya göre şirket, kullanıcıların popüler içeriklere ulaşmasını kolaylaştırmak için haftalık olarak en popüler içeriklerin yer alacağı yeni bir liste geliştirip test edecek.

Dünyanın en büyük çevrimiçi yayın platformu olan Netflix, Apple TV+ ve Disney+ platformlarının duyrulmasıyla birlikte sıkı bir rekabete hazırlanıyor. Netflix CEO’su Reed Hastings, yatırımcılara gönderdiği yeni bir notta yakın zamanda test etmeye başlayacakları bir özellikten bahsetti.

Hastings’in yatırımcılara gönderdiği nota göre şirket, ilk olarak İngiltere’de test edilecek olan özellik ile birlikte haftalık bazda en popüler içeriklerin yer alacağı bir ‘Top 10’ listesi yayınlayacak. Netflix’in platformda yer alan en popüler içerikleri öne çıkarmasını sağlayacak bu özellik, kullanıcıların Netflix’teki popüler içerikleri bulmasını kolaylaştıracak.

Netflix kullanıcıları halihazırda ana sayfada trend olan içerikleri zaten görebiliyorlar. Ancak bu trend içerikler kullanıcıların izleme alışkanlıklarına göre şekil aldığından kişiden kişiye değişiklik gösteriyor. Test edilecek olan haftalık TOP 10 listesinde ise kullanıcıların izleme alışkanlıklarından bağımsız olarak platformdaki en popüler içerikler gösterilecek.

Hastings, yeni ‘haftalık TOP 10’ listesinin, yılın ikinci çeyreğinin ilerleyen bölümünde test edilmeye başlanacağını söyledi. Test edilen her yeni özellik gibi haftalık TOP 10 listesinin de tüm kullanıcılara sunulma ya da tamamen iptal edilme ihtimali bulunuyor. Netflix, yaklaşan çevrimiçi yayın savaşlarında kendine avantaj sağlayabilecek özellikler geliştirmek istiyor.

Kaynak : https://www.techradar.com/news/netflix-to-test-new-weekly-top-10-list-that-ranks-its-most-popular-shows-and-movies
17
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
17
2
0
0
0