Netflix'in Star Trek Dizisi, Yeni Sezon İçin Eski Serilerden Yardım Alıyor

3
1
1
1
0
Star Trek'in yapımcı değişikliklerinden sonra yapılan basın toplantısında bazı detaylar açığa çıktı. Star Trek: Discovery'nin orjinal seriden yardım alacağı açıklandı.

Star Trek Discovery'nin bir sonraki sezonu için yayınlanan ilk fragman özellikle de kasvetli ilk sezonla karşılaştırıldığında şaşırtıcı derecede eğlenceli görünüyordu. Sevimli şakalar, harika karakterler ve 1990'lara yapılan atıflar oldukça keyifliydi. Star Trek: Discovery için düzenlenen bir basın toplantısı sırasında, Alex Kurtzman’a Discovery’nin ilk sezonla arasındaki dengenin nasıl sağlanacağı soruldu.

Özellikle ilk sezon ile yeni sezonun atmosferi arasında büyük farklar olması beklenirken, bu oldukça yerinde ve doğru bir soru oldu. Çünkü aradaki dengeyi kurabilmek oldukça riskli ve merak uyandıran bir durumdu. Soruya verilen cevap ise Discovery'nin önceki sezondan büyük farklılıklar göstermediğini ama aynı zamanda çok ihtiyaç duyulan kişiler arası bağların kurulduğu şeklindeydi. Kurtzman, Pike karakterinin Lorca'nın zıttı olduğunu, onun da otoriter ama nazik bir kaptan olduğunu ve yanlış olduğunda özür dilediğini söyledi. Elbette, Pike sadece Discovery'de bir karakter değil, o serinin ilk kaptanı olan bir Star Trek ikonu.

İlk sezonda (izleyicilerin yorumlarına göre) kötü seçimler yapılmış olabilir ancak ikinci sezonda her şey daha iyi yönde ilerleyecek gibi duruyor. Örneğin, Wilson Cruz, ilk sezonda öldürülmesine rağmen, Baş Sağlık Görevlisi Hugh Culber olarak geri dönüyor. Cruz karakterinin niçin ya da nasıl geri döndüğü söylenmedi ancak Lt Stats'ı oynayan Anthony Rapp miselyumla ilgili bir şey olabileceğini ima etti. Star Trek: Discovery, Lenny Kravitz dolu ikinci sezonuyla, ABD’de ve uluslararası Netflix’te 2019’un başında geri dönüyor.

Kaynak : https://io9.gizmodo.com/star-trek-discovery-showrunner-says-the-original-serie-1827766867
3
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
1
1
0