• Anasayfa
  • Mobil
  • Nokia 9 PureView, Android 10 Güncellemesi Almaya Başladı

Nokia 9 PureView, Android 10 Güncellemesi Almaya Başladı

11
8
2
2
1
Verdiği aranın ardından HMD Global çatısı altında akıllı telefon pazarına tekrar dönen Nokia, bu sefer daha istikrarlı bir politika izliyor. Birçok cihazına yeni işletim sistemi güncellemelerini gönderen şirket, Nokia 9 PureView cihazına da Android 10 güncellemesi göndermeye başladı.

Nokia, bu haftanın başlarında Mısır’ın başkenti Kahire’de Nokia Mobile Live etkinliğini düzenlemiş, yakın gelecekteki donanım ve yazılım girişimleriyle ilgili konuşmuştu. Şirket, yeni Nokia 2.3 cihazının yanı sıra Nokia 9 PureView için Android 10’u resmi olarak yayınladı. Ayrıca yeni cihazlarının işletim sistemi yol haritasını da güncelledi.

Ekim ayının başlarında Android 10 güncellemesini alan Nokia 8.1’den sonra Nokia 9 PureView, şirketin Android 10 işletim sistemine kavuşan ikinci cihazı olacak. Cihaza sahip olan bazı Reddit kullanıcıları, güncellemeleri almaya başladıklarını ve başarılı bir şekilde yüklediklerini dile getirdiler.

Android 10 alacak olan diğer Nokia telefonlar:

Şirketin Genel Müdürü Pranav Schroff’a göre Nokia 7.1 de önümüzdeki haftadan itibaren Android 10 güncellemesini almaya başlayacak. Nokia 7.1’i takip edecek olan Nokia 7 Plus, Nokia 6.1 ve Nokia 6.1 Plus ise ocak ayında Android 10 güncellemesini alacak.

Nokia’nın Android 10 güncellemesi alacak olan cihazları birçok yeni özelliğe de sahip olacak. Gelecek olan yeni özellikler arasında sistem geneli karanlık tema, gelişmiş hareket kontrolleri, geliştirilmiş gizlilik ayarları ve çok daha fazlası bulunuyor.

Nokia’nın resmi Twitter hesabından paylaştığı videoda Nokia 9 PureView’e gelecek olan bazı özellikler ise şöyle sıralandı: akıllı yanıtlama, hareket navigasyonu, karanlık tema, gizlilik kontrolleri, konum kontrolleri, gizlilik güncellemeleri, aile bağlantısı.

Nokia 9 PureView

Siz bir Nokia kullanıcısı mısınız? Nokia’nın birçok cihazına en güncel işletim sistemi desteği sunmasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce Nokia bu güncelleme politikasıyla eski günlerine dönebilir mi? Fikirlerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.androidpolice.com/2019/12/06/nokia-9-pureview-gets-its-android-10-update-7-1-to-follow-next-week/
11
8
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
11
8
2
2
1