Akıllı Telefon İşini Beceremeyen Nokia, Akıllı Televizyon İşine Giriyor

28
6
4
3
2
Finlandiyalı teknoloji devi Nokia, akıllı televizyon sektörüne giriyor. Hindistan'ın en büyük e-ticaret platformlarından olan Flipkart tarafından yapılan açıklamalarda, Nokia'nın akıllı televizyonlarını 200 milyondan fazla müşteri ile buluşturacakları için heyecanlı oldukları belirtildi.

Bir zamanların en popüler cep telefonu üreticisi Nokia, uzunca bir süredir sektördeki eski popülerliğine sahip değil. Eski günlerine geri dönemeyen şirketin akıllı telefon satışları artık HMD Global tarafından yürütülüyor. Ancak kısa bir süre sonra Nokia'yı, bambaşka bir sektörde görecekmişiz gibi görünüyor.

Hindistan'ın en büyük e-ticaret platformlarından olan Flipkart tarafından yapılan açıklamalar ve ortaya çıkan raporlar, Nokia'nin akıllı televizyon sektörüne girdiğini gözler önüne seriyor. Flipkart adına açıklamalar, şirketin Kıdemli Başkan Yardımcısı Adarsh ​​Menon tarafından yapıldı. Menon, Nokia'nin dünyaca ünlü bir şirket olduğunu söyleyerek, Nokia'nın akıllı televizyonlarını 200 milyon tüketiciyle buluşturacakları için heyecanlı olduklarını söyledi.

Nokia Smart TV

Nokia'nın Marka Ortaklıkları Başkan Yardımcısı Vipul Mehrotra, akıllı televizyon sektörünün Nokia için yeni bir başlangıç olacağını düşünüyor. Bu da Nokia'nın iyi bir iş çıkarmak için çok çalışacağını ortaya koyuyor ve aslında ortaya çıkan raporlar da bu durumu doğruluyor. İddialara göre Nokia, akıllı televizyonların hem üretiminden hem de teslimatından sorumlu olacak. Üstelik şirket, ses sistemleri için de JBL ile çalışacak.

Nokia tarafından üretilen akıllı televizyonların tüketicilere neler sunacağı şu an için bilinmiyor. Bu konu hakkında bildiğimiz tek şey, televizyonların ses sisteminin JBL tarafından hazırlanacak olması. Ayrıca Nokia'nın akıllı televizyonlarının gün yüzüne ne zaman çıkacağı da belli değil. Bakalım şirket, telefon sektöründe kaybettiği popülaritesini akıllı televizyon sektörüyle ne kadar yükseltecek?

Kaynak : https://www.gizchina.com/2019/11/06/nokia-smart-tv-coming-soon-made-by-flipkart/
28
6
4
3
2
Emoji İle Tepki Ver
28
6
4
3
2