• Anasayfa
  • Mobil
  • Nokia’nın Yeni Giriş Seviyesi Akıllı Telefonu Nokia Pixel’e Ait Özellikler Ortaya Çıktı

Nokia’nın Yeni Giriş Seviyesi Akıllı Telefonu Nokia Pixel’e Ait Özellikler Ortaya Çıktı

1
1
0
0
0
Önümüzdeki yıldan itibaren akıllı telefon sektörüne giriş yapacağı resmiyet kazanan Nokia’nın yeni telefonuna ait bazı özellikler Geekbench ile belli oldu.

Geçtiğimiz günlerde sızdırılan bir slayt görüntüsüyle Nokia’nın 2017’de akıllı telefon sektörüne tekrar giriş yapacağını öğrenmiş ve sizlerle paylaşmıştık. Şubat ayında Barcelona’da yapılacak MWC 2017 etkinliğinde bununla ilgili bilgilendirmede bulunması beklenen şirketin giriş seviyesi özelliklerine sahip bir modeliyle ilgili bazı bilgiler ortaya çıktı.

Nokia Pixel adıyla görünen -bunun resmi bir isim olmadığını belirtelim- telefonda Snapdragon 200 işlemci ve 1.19GHz hızında çalışan çift çekirdekli Adreno 302 grafik işlemcisinin olacağı görülüyor. 1 GB RAM ve Android 7.0.1 işletim sistemiyle gelecek olan Nokia Pixel’de, Quick Charge 3.0 (hızlı şarj) desteği de yer alacak.

Geekbench’ten aldığı skorlar ise sahip olduğu özellikler sebebiyle biraz düşük seviyelerde. Tekli çekirdekte 404 puan alan Nokia Pixel, çoklu çekirdekte ise 661 puan almış. 

Bu haberin dışında geliştiriciliğini HMD Global’in, imalatçılığını ise Foxconn’un yapacağı Nokia modellerinden ‘amiral gemisi’ versiyonunun 1440 x 2560 piksel çözünürlüğünde, 5.2 ya da 5.5 inç ekran büyüklüğünde olması bekleniyor.

1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0