• Anasayfa
  • Donanım
  • Nvidia Shield TV, Yakında Yenilenen Donanımlarıyla Gelecek

Nvidia Shield TV, Gelişmiş Donanımlarıyla FCC'de Ortaya Çıktı

3
3
1
1
0
Nvidia’nın Shield TV’si sürekli güncellenmeye devam ediyor. Cihazın yenilenen sürümünün FCC sertifikası bugün ortaya çıktı. Yeni sürüm, güncellenmiş donanımlarla beraber gelebilir.

Nvidia Shield TV’nin yeni bir sürümü, geçen ay Play Console cihaz kataloğunda görülmüştü. Kutusundan çıkar çıkmaz Android 9 Pie sürümünü çalıştırmasının yanı sıra yeni güncelleme, önceki sürümden pek de farklı bir şekilde gelmedi. Bugün ise Nvidia Shield TV’nin yeni bir sürümü, FCC’nin sertifikasyon sürecinden geçti.

Sertifikasyon süreci ile ilgili çok şey bilemiyoruz çünkü FCC, öncelikle kablosuz iletişim sertifikası veren bir kurum ve cihazın hiçbir görseli ortaya çıkmadı. Yenilenen sürümün adı ise “mdarcy” oldu. Yeni sürüm ile beraber TV’nizin arkasındaki kablo ve fiş karmaşasının son bulması bekleniyor. Mdarcy, kabloların ve fişlerin konumunu basitleştirmeye yardımcı olacak dâhili bir güç kaynağıyla gelebilir.

fcc nvidia shield

Mdarcy'nin Play Console listesinde 2017 Shield TV'de kullanılan Tegra X1 T210 yonga seti belirtiliyor. SoC'nin yenilenmesi gerektiğine dair söylentiler var ve bu yeni model aynı isimde yeni bir sürüm kullanabilir. Önümüzdeki aydan itibaren Nintendo Switch’in üretiminde yeni bir Tegra X1 sürümü kullanılmaya başlanacak. Bu sürümün adı ise T210’un yerine X2 T124 olacak.

Şimdilik yeni Shield’ın hangi sürümü kullanılacağı bilmiyoruz ve bu seçeneğini görmek için biraz daha beklemek zorundayız. Cihazın ne zaman piyasaya sürüleceği ise tam olarak net değil ancak beklentilere göre bu yenilenen sürümü çok fazla beklemeyeceğiz.  

Kaynak : https://www.androidpolice.com/2019/07/25/new-nvidia-shield-tv-clears-fcc/
3
3
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
3
3
1
1
0