Nvdia Shield'ın Yeni Versiyonu Geliyor

0
0
0
0
0
Nvdia Shield'ın Yeni Versiyonu Geliyor
Ürettiği bilgisayar donanımları ile tanınan Nvida yeni oyun konsolu projesini resmen duyurdu.
Nvidia firması geçtiğimiz yıllarda "Nvidia Shield" adlı android tabanlı el konsolu çıkarmıştı. Oldukça güçlü donanımsal özelliklere sahip olan Nvidia Shield her ne kadar ülkemizde resmi olarak satışa çıkmamış olsa da resmi olarak satışa çıktığı Amerika ve Kanada'da oldukça fazla beğenilmişti. Hatta Nvida firması bu konsol için bazı firmalar ile özel anlaşma yapıp Nvida Shield'a özel oyun çıkarmalarını sağlamıştı (Portal ve Half-Life 2 var mesela).

Nvidia Shield'ın resmi satışını iki ülke ile sınırlamalarına rağmen oldukça başarılı olan Nvidia firması şimdi yeni bir oyun konsolu projesine atıldı. Bu konsol yine Nvidia Shield adını taşıyacak ancak bu sefer bir el konsolu olmayacak ve direkt olarak 8 inçlik bir tablet olacak. 19200x1080 (Full HD) IPS ekrana sahip olacak Nvidia Shield'ın yeni sürümü Tegra K1 üst seviye bir işlemciye sahip olacak. Bunun yanı sıra 2 GB'lık Ram ve Dual bas yansıtma portuna sahip hoparlörler Nvida Shield'ın Tablet versiyonunda yer alacak özellikler arasında.

Bu tablet ile birlikte Wi-Fi direct özelliğine sahip bir kontrol kumandası da geliyor. Wi-Fi Direct özelliği Bluetooth ile çalışan kontrol cihazlarına nazaran yarısı kadar daha az gecikme süresi sağlıyor. Her ne kadar Bluetooth ile çalışan kontrol cihazlarının gecikme süresi oldukça düşük olsa da bu cihazlardan bile daha düşük gecikme süresine sahip olan bir özellik gerçekten çok başarılı. Cihazın en büyük sorunu tahmin edileceği üzere batarya sorunu olacak gibi görünüyor. Cihazın bataryası oynadığınız oyuna göre değişiklik gösterecek ancak 2 ila 4 saat gibi bir pil ömrü olacak. Kaldı ki bu kadar güçlü bir cihazın pil ömrünün biraz düşük olmasının normal olduğunu düşünüyorum.

Nvida Shield Tablet'in Wi-Fi bağlantılı modelinin fiyatı 299 Dolar ve LTE bağlantılı modelinin fiyatı ise 399 dolar olacak. Cihaz ilk etapta Amerika'da çıkacak ancak bundan kısa bir süre sonra ise Avrupa ülkelerine de gönderilmeye başlanacak. Ancak bu Avrupa ülkeleri arasında Türkiye'nin olup olmadığı henüz bilinmiyor.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0