• Anasayfa
  • Nvidia
  • NVIDIA, Dünyanın İlk 4K Android TV Konsolu Shield'i Duyurdu

NVIDIA, Dünyanın İlk 4K Android TV Konsolu Shield'i Duyurdu

0
0
0
0
0
ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan San Francisco şehrindeki Oyun Geliştiricileri Fuarı’nda NVIDIA, dünyanın ilk 4K Android TV konsolu Shield’i açıkladı. 
ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan San Francisco şehrindeki Oyun Geliştiricileri Fuarı’nda NVIDIA, dünyanın ilk 4K Android TV konsolu olan Shield’i açıkladı. 

NVIDIA’nın CEO’su Jen-Hsun Huang, Shield'in Xbox 360’ın performansını ikiye katladığını söyleyerek, satışa sunulması için ayrıca bir oyun mağazasının yer alacağını söyledi. İlk olarak mağazada 50 oyunun olacağı, daha sonra bu sayının arttırılacağı belirtildi. 

Etkinlikte, konsol üzerinde bazı demo oyunları katılımcılara gösterildi. Huang, Shield’in Apple TV’den de yüzde 35 daha yüksek bir performansa sahip olduğunu açıkladı. 

Konsolun sistem özelliklerine baktığımızda 3 GB RAM ve 16 GB dahili hafızasının olduğunu görüyoruz. Dahili hafızayı microSD kart desteği sayesinde 128 GB’a kadar çıkartabiliyorsunuz. Mayıs ayından itibaren son kullanıcılara sunulacak NVIDIA Shield’in Avrupa’daki satış fiyatı 199 dolar olacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0