300 Dolar'a 3D Yazıcı

0
0
0
0
0
300 Dolar'a 3D Yazıcı
Büyük, hantal ve pahalı 3 boyutlu yazıcıları aklınızdan çıkarın. M3D LLC'nin Micro adlı 3 boyutlu yazıcı hem boyutu hem de fiyatı ile evlerinize ve ofisinize kolaylıkla alıp koyabileceğiniz bir alet gibi duruyor.
3 boyutlu yazıcılar, her geçen gün giderek küçülüp fiyatlarının düşmesiyle son kullanıcıya daha fazla hitap eder bir hal almakta. Kendi tasarladığı objeyi, hızlıca gerçeğe dönüştürmeye imkan sağlayan 3 boyutlu yazıcılar hemen hemen birçok kişi tarafından merak edilen bir teknoloji.
 
Amerika merkezli M3D LLC adlı firma Kickstarter'dan başlattığı yeni bir kampanya ile oldukça fazla ilgi gördü. Firma hedef olarak 50 bin Dolar koymuştu. Ancak haberin yayına girdiği saatlerde alınan toplam bağış miktarı 960 bin Dolar oldu. İlk 11 dakikada 400 bin doları geçen bağışların, önümüzdeki 29 günde uçuk rakamlara ulaşacağı tahmin ediliyor.  
 
200 Dolar üzerinden ön sipariş kontenjanı dolan 3 boyutlu yazıcı, son kullanıcı için 300 Dolar'dan satılması bekleniyor. Hammadde olarak ABS veya LPA plastik kullanabilen yazıcı, yaklaşık 1 kilogram ağırlığında ve 50 ile 350 mikron aralığında baskı yapabiliyor.  
 
Profesyonel kullanımdan çok ev kullanımı düşünülerek geliştirilen Micro, yazılımı ile oldukça kolay tasarım yapmaya imkan sağlıyor. Kendi içerisindeki market sistemi ile tasarım tecrübesi olmayan insanların, gerekli dosyayı indirip hızlıca baskı alabilmesini sağlayan geliştiriciler, bu sistemi açık kaynak kodlu olduğunu vurguluyor. Yani farklı geliştiricilerden gelen tasarım ve geliştirmelere açıklar.

M3D LLC'nin Micro adlı 3 boyutlu yazıcısının Kickstarter'daki sayfasına buradan erişebilirisiniz.

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0