Farklı Bir Online Gemi Savaş Oyunu: Wind of Luck

4
1
0
0
0
Arena uçsuz bucaksız mavi denizlerde gerçekleştirilen, deniz savaşlarını ve denizlerdeki zalim korsanların hayatlarını anlatan aksiyon dolu bir oyun olarak oyuncuların ilgisini kazanmaya çalışıyor. 
Arena uçsuz bucaksız mavi denizlerde gerçekleştirilen, deniz savaşlarını ve denizlerdeki zalim korsanların hayatlarını anlatan aksiyon dolu bir oyun olarak oyuncuların ilgisini kazanmaya çalışıyor. Trazzy isimli oyun şirketinin geliştirmiş olduğu bu oyun bitmek bilmeyen deniz mücadeleleri ile oyun severlerin ilgisini kazanmaya çalışıyor. Korsan olarak başladığınız oyunda kariyeriniz içerisinde kendinize bir takım silahlar ve kendinize ait bir gemi ile sonu olmayan zorlu maceralara yelken açıyorsunuz.

Wind of Luck isimli online tabanlı savaş oyunda amaç oldukça basit şekilde hazırlanmış. Sizler bir korsan oluyor ve kontrol ettiğiniz korsan ile hiçbir mal varlığınız olmamasına rağmen, denizde göreceğiniz diğer gemilere saldırarak mal varlığınızı çoğaltmaya çalışıyorsunuz. Oyunun bu noktalarında dikkat etmeniz gereken bir takım hususlar yer alıyor.Online tabanlı bir oyun olduğu için ekonominiz ve gelişme durumunuz oyundaki diğer oyuncuları da ilgilendirmektedir. Saldırdığınız gemilerin içerisinde bulacağınız silahları ve bir takım ekipmanları ne kadar sayıda satarsanız Wind of Luck dünyasının ekonomisine katkıda bulunursunuz. Görselleri ve oynanış bakımından güzel ilgi göreceğini düşündüğümüz oyunun genel oynanışını etkileyen faktörlerden biri olan bu durum, aslında oyunu olumsuz etkilemiştir. Oyunun yapımcıları gerçekçi bir dünya yaratmak ve daha iyi bir etkileşim sağlayabilmek için böyle bir olayı oyuna entegre etmiştir. Fakat bahsetmiş olduğumuz ticaret oyunda çok fazla suiistimal ediliyor, kendinize iyi bir gemi yada ekipman almanız için fazlaca zaman harcamanıza sebep oluyor.  Bağımlılık yaratacak olan oyunun PvP sistemi de oldukça ilginç olmasının yanında yaratıcı bir şekilde hazırlanmıştır. Genelde Online oyunlarda alışık olduğumuz iki düşman ırk kavgasına, Wind of Luck’ta üçüncüsü eklenmiştir. Üç farklı ırkın birbirinde düşman olduğu oyunda yaşanan aksiyon dolu savaşlar gerilimler sürekli yükseliyor ve bu da oyunu zevkli bir hale getiriyor. Oyun içerisindeki gelişiminiz için yaptığınız stratejik planlamalar ve elinizde bulunan kaynakları akıllıca kullanmanız halinde hazinenizi geliştirebilir ve geniş bir ekipmana sahip olabilirsiniz. Bu durumda sizin denizlerdeki gücünüze bir hayli güç katacaktır. Oyun süresi boyunca iyi bir korsan olabilmek için kendinize bir yol belirleyin, oyun alanını keşfedin, karşınıza çıkacak olan diğer gemileri kuşatın.  Böylelikle istenilen işlemlerin tamamını yerine getirerek aranılan bir Baron olabilirsiniz. 

Aşağıda trailer videosu yer alan Wind of Luck oyunu hakkındaki fikirlerinizi yorum olarak bizimle paylaşabilirsiniz. Oyunu buradaki linkten ücretsiz  oynayabilirsiniz.

4
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
1
0
0
0