Yeni Bir Efsane Doğuyor: Mitoloji Online

2
0
0
0
0
Eski tarihte yaşamış efsaneler ve kahramanlar genellikle dünyanın hakimi oluyorlardı. Fakat bu devirden önce de canavarlar ve felaketler insanlık nesline zarar verebilmek için dünyaya yayılmaya başlamıştı. 
37Games tarafından yayıncılığı yapılan tarayıcı tabanlı MMORPG oyunu Mitoloji Online, antik Yunan mitolojisini konu alan yeni bir oyun. Son dönemlerde Single Player oyunların popülerliğini MMO oyunlar alıyor desek hiçte yanlış olmayacaktır. Özellikle E-Sport olarak tabir edilen oyun turnuvalarında verilen ödüller artık uçuk rakamlar haline geldi. Hal böyle olunca insanlar Online Oyunlara ilgisi artmaya ve hatta Online Oyunları gelir kapısı olarak görmeye başladı. Günümüzde sayısız MMORPG oyun yer almakta, ancak bu oyunların sınırılı sayıda olan versiyonu tarayıcı tabanlı. Mitoloji Online'ı diğer rakiplerinden ayıran en önemli özellik oyunun hiç bir indirme yapmadan tarayıcı üzerinden oynayabiliyor olmanız.Yukarıda yer alan görselden de anlaşılacağı üzere oyun "Legends Online" adlı tarayıcı tabanlı MMORPG oyununa epeyce benziyor diyebiliriz. Zaten tarayıcı tabanlı MMORPG oyunlarının birbirlerine genel olarak benzediklerini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunun en büyük nedeni ise hiç şüphesiz ki boyutları. Bu oyunlar tarayıcı üzerinden oynandığı için oyun içerisinde ki kullanılacak modellerin sayısı olabildiğince minimuma indirilmek zorunda oluyor. Hal böyle olunca oyunlarda kullanılan görseller ve oyunun yapıları birbirlerine genel hatlarıyla benziyor. Daha öncesinden de bahsettiğimiz gibi Mitoloji Online eski yunan mitolojisini konu alan bir oyun ve oyun içerisinde yunan mitolojisi ile ilgili olarak pek çok yaratık ve mekan karşımıza çıkıyor. Her MMO oyununda klasik hale gelen 4 sınıf sistemi Mitoloji Online'da da yer alıyor. Oyun içerisinde Silahşör, Avcı, Kâhin ve Şövalye olmak üzere dört farklı sınıf yer alıyor. 

 

Tahmin edileceği üzere oyunda ki amacınız karakterinizi mümkün olduğunca güçlendirmek. Bunun için görevleri yerine getirebilir veya oyunda ki etkinliklere katılarak daha hızlı bir şekilde Level atlayabilir ve karakterinizi daha güçlü bir hale getirebilirsiniz. F2P olan tüm oyunlarda olduğu gibi Mitoloji Online'da da bir takım oyun için satın almalar yer almakta. Dilerseniz karakterinizi daha hızlı bir şekilde geliştirebilmek adına bu satın almalara başvurabilirsiniz. Genel olarak toplamak gerekirse Mitoloji Online, Neverwinter, World of Warcraft ve Guild Wars 2 gibi MMORPG türünün en iyi oyunları ile kıyaslanamaz ve hatta bu kıyaslamanın yapılması bile inanılmaz bir yanlış olur. Ancak kendi türünden oyunlar olan Legend Online veya Wartune Online gibi oyunlar ile kıyaslandığında daha eğlenceli bir yapıya sahip olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz. Her ne kadar F2P oyunlarda bu olay normal olarak karşılansa da Mitoloji Online'da yer alan oyun içi satın almalar biraz fazla olmuş sanki.

Oyuna kayıt olabilmek için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0