Opel, CEO Koltuğu İçin Renault'nun Üst Düzey Yöneticisini Transfer Etti

7
4
3
0
0
2017 yılından beri Opel'in CEO'su olarak görev yapan ve başarılarıyla ödüllere layık görülen Michael Lohscheller, koltuğunu Renault'nun Almanya, İsviçre ve Avusturya CEO'su Uwe Hochgeschurtz'a bırakıyor.

2021 yılının ilk aylarında PSA ve FCA otomobil gruplarının birleşmesiyle oluşan Stellantis, elektrikli otomobile geçiş sürecinde yeni hamleler yapmaya devam ediyor. Hatırlayacak olursanız geçtiğimiz günlerde şirketin elektrikli otomobil ağını genişletmek için 36 milyar dolarlık yatırım yapmaya hazırlandığını ve kısa sürede şarj olup uzun menzile sahip elektrikli otomobiller için çalışmalara başladıklarını paylaşmıştık.

Otomobil devi, şimdi ise grubun en önemli markalarından biri olan Opel'in CEO'sunda değişiklik yapıldığını açıkladı. Önceden Opel'in CEO koltuğunda Michael Lohscheller otururken, bu koltuğu daha önce Volkswagen ve Renault gibi dev markalarda görevli Uwe Hochgeschurtz devralacak.

1 Eylül'den itibaren Opel'in yeni CEO'su Uwe Hochgeschurtz olacak

opel

Stellantis tarafından yapılan açıklamaya göre yeni CEO değişikliği, 1 Eylül 2021 tarihinde yapılacak ve o tarihe kadar koltukta Lohscheller oturmaya devam edecek. Loscheller, 2017 yılında Opel'in Groupe PSA'ya geçmesiyle birlikte Opel'in CEO'su olmuştu ve yaklaşık 4 yıl boyunca gösterdiği başarı sayesinde Yılın Üst Düzey Yöneticisi gibi ödüllere layık görülmüştü. 

Kariyerini Stellantis dışında ilerletmek istediğini belirten Lohscheller'ın yerine, Renault'nun Almanya, İsviçre ve Avusturya ayağında CEO pozisyonunda görevli Uwe Hochgeschurtz gelecek. 1 Eylül itibarıyla Hochgeschurtz, Stellantis'in üst düzey yönetim ekibine katılacak ve Opel'in raporlarını doğrudan Stellantis CEO'su Carlos Tavares'e iletecek.

Kaynak : https://www.haberturk.com/opel-yeni-ceo-sunu-renault-tan-transfer-etti-3134272-ekonomi
7
4
3
0
0
Emoji İle Tepki Ver
7
4
3
0
0