Opera, 115 Milyon Dolarlık Dev Bir Hisse Senedi Satışına Hazırlanıyor

13
6
1
0
0
En popüler web tarayıcıları arasında gelen, hem PC platformunda hem de mobil platformlarda milyonlarca kullanıcıya hitap eden Opera, ABD’de halka arz etkinliği için başvuruda bulundu.

Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu SEC’e yapılan resmi başvuruya göre Opera, OPRA (Menkul kıymetler için alım satım fiyatlarının gösterildiği, New York'ta kurulan özel bir borsa) üzerinden maksimum satışlar toplamı 115 milyon dolar olmak kaydıyla hisse senedi satışına başlayacak. Yapılacak olan bu yeni hisse senedi satışı için Opera tarafından çalışmalar titizlikle yürütülüyor.

Opera, elde edilecek gelirler ile yapay zeka odaklı yeni keşifler yapmayı ve AR-GE konusunda daha ciddi adımlar atmayı hedefliyor. Tabi ki tarayıcıya yeni özellikler kazandırmak ve daha çok kullanıcı kitlesine ulaşmayı hedeflemesi de bu planın önemli bir parçası. Hatta bu ilerlemeye ön ayak olması açısından yakın zamanda başlatılan Opera News, Opera Mini ve Opera Touch gibi uygulamaların yanına eklenmişti.

Şirketin yaptığı başvuru ile beraber bazı istatistiklerde ortaya çıkmaya başladı. Buna göre Opera’nın 31 Mart 2018’de ortaya koyduğu verilere göre tarayıcıyı aylık ortalama ile birlikte yaklaşık 321 milyon kişi kullanıyor. Opera Web Tarayıcısı, Google ve Firefox gibi sürekli gelişen ve büyüyen önemli rakiplerle şu anda piyasada rekabet halinde. Bakalım bu yeni halka arz talebi, ilerleyen zamanlarda ne gibi gelişmelere gebe olacak.

Kaynak : https://beebom.com/opera-115-million-us-ipo/
13
6
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
13
6
1
0
0