Opera 55, Yenilenen Gece Modu ve Kullanışlı Özellikleriyle Android İçin Yayınlandı

33
2
2
1
0
En popüler tarayıcılardan olan Opera, 55.0 sürümünü yenilenen gece modu özelliğiyle birlikte Android için piyasaya sürdü. Yeni sürümle birlikte gelen özellikler arasında, ek karartma ve desteklenmeyen internet siteleri için koyu mod gibi pek çok özellik bulunuyor.

Anroid için 55.0 sürümünü yayınlayan Opera, yeni güncellemeyle birlikte gece modu tasarımını yeniledi. Android cihazlar için gece modu desteğini uzun zamandır sağlayan internet tarayıcısı, geride bıraktığı 55.0 sürümüyle birlikte bu özelliği tamamen sıfırdan tasarladı. Yenilenen gece modu, yayılan mavi ışık miktarını en aza indirgerken aynı zamanda ek karartmaya da olanak sağlıyor ve pek çok renk ayarını beraberinde sunuyor.

Opera’ya göre bu sürümle birlikte Android kullanıcıları, gözü yoran mavi ışığı azaltabilecekler ve süper koyu moda geçebilecekler. Esasında yeni mod, tarayıcıyı daha koyu bir hâle getirmenin dışında tarayıcının renk sıcaklığını manuel olarak ayarlama ve beyaz sayfaları koyu hâle getirme gibi pek çok yeniliği de beraberinde sunuyor.

Yenilenen gece modu, neredeyse her sitede kullanılabiliyor:

Opera 55.0

Koyu mod özelliğini kullanan nispeten az sayıda internet sitesi olduğunun farkında olduklarını belirten Opera, bunu yapmak içinse kendi değişikliklerini başka sitelerin CSS’ine enjekte ettiklerini belirtiyor. Bu sayede kullanıcılar, koyu mod ve ek karartma ile birlikte minimum ışık seviyesine maruz kalacaklar.

Opera 55 ile birlikte Android 10 desteklenmeye başlandı:

Opera gece modu

Opera 55 ile birlikte Android’le daha iyi bir bütünleşme yakalayan Opera, bu sürümüyle birlikte Android 10’u da güncel olarak destekliyor. Bu noktada Opera, cihazınızda herhangi bir koyu mod kullanmadığınız takdirde tarayıcı klavyesini karartmanıza da olanak tanıyor.

55.0 sürümüyle birlikte baştan aşağı yenilenen tarayıcı, sekme değiştirme sisteminde de birtakım değişikliklere maruz kaldı. Bu özelliğin kullanıcılardan yoğun olarak talep edildiğini belirten firma, yeni sekme değiştirme sistemi sayesinde kullanıcıların alt çubuğu kaydırarak sekmeler arasında hızlıca geçiş yapmasına olanak tanıyor.

Opera’nın Android kullanıcıları için 55.0 sürümüyle birlikte sunduğu görsel yenilikler oldukça işe yarar gözüküyor. Peki siz Opera’nın 55.0 sürümüyle birlikte sunduğu yenilikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : https://techxplore.com/news/2019-12-opera-android-ushers-night-mode.html
33
2
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
33
2
2
1
0