Oppo'nun Uygun Fiyatlı Telefonu Reno Lite, TENAA'da Görüntülendi

5
3
2
2
0
Son dönemi oldukça verimli geçiren Oppo'nun Reno ailesine yeni cihazlar dahil olmaya devam ediyor. Bir süredir söylentiden ibaret olan Reno Lite, nihayet TENAA'de ortaya çıktı.

Bir süredir Oppo'nun Reno ailesiyle ilgili birçok gelişmeye şahit oluyoruz. Bu gelişmelerden biri de Reno ailesine dahil edileceği iddia edilen Reno Lite'ın TENAA'de ortaya çıkması oldu.

Konuyla ilgili Oppo tarafından resmi bir açıklama gelmemiş olsa da TENAA'de ortaya çıkan PCGM00 ve PCGT00 model numaraları iki akıllı telefonun merakla beklenen Reno Lite olduğu düşünülüyor. Oppo Reno Lite, Reno ailesinin tüm telefonlarının arasında en hafif ve en baz model olacak.

6,5 inçlik AMOLED bir ekrana sahip olması beklenen Reno Lite'ın bir de ekrana gömülü parmak izi okuyucusu bulunuyor. Snapdragon 710'dan güç alması beklenen cihazın 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanıyla tüketicilerin karşısında olacağı düşünülüyor. 128 GB'lık depolama alanının harici olarak genişletilemeyeceği de iddialar arasında yer alıyor.

Arka kısımda ikili kamera kurulumu bulunan Reno Lite, 16 megapiksellik ana, 2 megapiksellik de derinlik sensörüne sahip olacak. Cihazın ön kısmında ise pop-up ön kamera sensörü bulunacak. 16 megapiksel olacağı söylenen bu kamerayla birlikte cihazda herhangi bir çentiğin de olmayacağı ortaya çıkmış oluyor.

161,2 x 76 x 9,4 ölçülerinde olacağı söylenen Reno Lite, hızlı şarj desteğine sahip 3.680 mAh büyüklüğünde bir bataryayla güçlendirilecek. 191 gram ağırlığındaki telefonun güç tuşu da kasanın arkasında konumlandırılmış. Tüm bu bilgilerin şimdilik iddiadan ibaret olduğunu hatırlatmakta fayda var. Reno Lite'ın fiyatı ve çıkış tarihiyle ilgili güncel haberleri kaçırmamak için bizi takip edebilirsiniz.

Kaynak : https://www.gizchina.com/2019/04/05/alleged-oppo-reno-lite-gets-certified-by-tenaa/
5
3
2
2
0
Emoji İle Tepki Ver
5
3
2
2
0